Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Kijów: Dzień Informacyjny i spotkanie brokerskie dotyczące obszaru Energia i środowisko w H2020

  • Opublikowano: 13 kwietnia 2017
  • Autor: redakcja

Jednym z wydarzeń, które towarzyszyło organizowanym w Kijowie w dniach 6 – 8 kwietnia Dniom Polskim był Dzień Informacyjny w ramach projektu EaP Plus. Ponad 150 zainteresowanych uczestnictwem w Programie Ramowym Horyzont 2020 zebrało się 7 kwietnia na Politechnice Kijowskiej. Dzień Informacyjny otworzyli wiceminister Oświaty i Nauki Ukrainy Maksym Stricha, prorektor ds. nauki Narodowego Uniwersytetu Technicznego Ukrainy „Kijowski Politechniczny Instytut im. Igora Sikorskiego” Mychailo Ilchenko oraz rektor Politechniki Gdańskiej Jacek Namieśnik. Spotkanie prowadził dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego PR Horyzont 2020 Zygmunt Krasiński.

W trakcie spotkania eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej z Polski opowiedzieli o zbliżających się konkursach, a także o ogólnych priorytetach tematycznych, które w ocenie Komisji Europejskiej są ważne w energii i środowisku oraz problemach, które czekają do rozwiązania. Ponadto eksperci ukraińscy przedstawili ogólne zasady uczestnictwa w programie Horyzont 2020.

W ramach Dnia Informacyjnego odbyło się też spotkanie brokerskie umożliwiające bezpośrednie rozmowy pomiędzy potencjalnymi partnerami w przyszłych projektach H2020. Ponad 50 przedstawicieli ukraińskich jednostek pragnących wziąć udział w międzynarodowych projektach miało okazję, by wymienić się pomysłami z 14 przedstawicielami polskich uczelni i firm zainteresowanych wspólnym aplikowaniem do H2020. W tym czasie eksperci z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej wraz z ukraińskimi kolegami odpowiadali na bardziej szczegółowe pytania i służyli wsparciem.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i było wysoko ocenione przez uczestników. Nawiązane kontakty pozwolą rozszerzać wiedzę o Horyzoncie i umożliwią powstanie nowych międzynarodowych projektów.
???????????????????????????????

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.