Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Pochwal się umiejętnościami kodowania podczas II Hackathonu Galileo

  • Opublikowano: 7 kwietnia 2017
  • Autor: redakcja

Europejska Agencja GNSS (GSA) poszukuje entuzjastycznie nastawionych programistów, którzy chcą kształtować przyszłość usług lokalizacyjnych (LBS), technologii geoprzestrzennych i IoT (Internetu Rzeczy) oraz dążą do przekształcania swoich pomysłów w rzeczywistość. Jeśli czujesz, że mowa o Tobie, weź udział w dwudniowym Galileo Hackathonie. Druga edycja konkursu odbędzie się w dniach 15–17 maja 2017 r. w Gdańsku.

Aplikacje mobilne opierające się na pozycjonowaniu użytkowników stały się częścią naszego codziennego życia. Aktualnie więcej niż połowa aplikacji dostępnych do pobrania wykorzystuje dane o lokalizacji.

Do tej pory użytkownicy musieli polegać na takich systemach GNSS, jak GPS w Stanach Zjednoczonych czy GLONASS w Rosji. Jednak wraz z uruchomieniem usług Galileo Initial Services, Europa ma swój własny program GNSS. Teraz użytkownicy mogą korzystać z ulepszonych informacji o pozycjonowaniu i synchronizowaniu danych, które zapewnia Galileo.

Czym jest Hackathon Galileo?

Głównym założeniem Hackathonu jest wymyślenie nowatorskiego programu, który będzie wykorzystywać unikatowe możliwości oferowane przez usługi europejskiego systemu Galileo. Tematyka aplikacji może być bardzo szeroka – od rzeczywistości rozszerzonej, przez GIS i sport, po rozwiązania marketingowe, transportowe czy społecznościowe. Uczestnicy Hackathonu będą mieli dostęp do najnowszego smartfona Samsunga, który nie tylko jest gotowy na śledzenie Galileo, ale także daje deweloperom aplikacji dostęp do surowych obserwacji GNSS.

Jak wziąć udział?

Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu możesz dołączyć do składu maksymalnie czterech osób lub zarejestrować się indywidualnie i utworzyć zespół na miejscu. Uczestnicy będą walczyć o nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro w każdej z dwóch kategorii:

  • Innowacja Galileo: dla najbardziej innowacyjnych aplikacji używających Galileo jako źródła informacji o lokalizacji
  • Efekt Galileo: dla aplikacji Galileo o największym wpływie społecznym

Zarejestruj się teraz! Zgłoszenia przyjmowane są przez tutaj.

galileo_hackathon

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.