Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Forum: Badania naukowe w dziedzinie zdrowia i biologii

  • Opublikowano: 6 kwietnia 2017
  • Autor: redakcja

Agencja Campus France oraz Ambasady Francji, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Węgier, Polski, Czech, Rumunii oraz Słowenii mają zaszczyt zaprosić do udziału w Forum na temat Badań naukowych w dziedzinie zdrowia i biologii, które zorganizowane zostanie 22 maja 2017 roku w Paryżu z udziałem państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Spotkanie poświęcone jest tematyce współpracy naukowej w dziedzinie biologii i zdrowia prowadzonej przez Francję oraz osiem państw Europy Środkowo-Wschodniej. Będzie okazją do spotkania przedstawicieli instytucji francuskich, austriackich, bułgarskich, chorwackich, węgierskich, polskich, czeskich, rumuńskich oraz słoweńskich.

Forum jako wydarzenie instytucjonalne ma na celu określenie nowych obszarów współpracy, rozwinięcie mobilności w ramach poruszanej tematyki, identyfikację nowych źródeł finansowania oraz zareagowanie na nowe projekty badawcze.

Wydarzenie proponowane jest w formacie podzielonym na dwa pasma, które zorganizowane zostaną 22 maja 2017 roku:

  • Poranne pasmo odbywające się w ramach sesji plenarnych będzie poświęcone rozmaitym kwestiom, które dotyczą współpracy państw pod kątem akademickim, naukowym, ekonomicznym i politycznym. Uczestnicy z ośmiu państw będą mieli okazję do dyskusji o europejskich programach finansowania (Horyzont 2020) przyznawanych w ramach dziedzin biologii i zdrowia, o krajowych inicjatywach wspierających finansowanie badań oraz o rozwiązaniach mających na celu ułatwienie mobilności naukowców.

Po konferencji zorganizowany zostanie obiad.

  • Popołudniowe pasmo poświęcone będzie głównie dwustronnym spotkaniom odbywającym się wg. indywidualnego harmonogramu.  Czas spotkań przewidziany jest na 20 minut.

Wydarzenia jest nieodpłatne i obejmuje lunch. Organizator nie pokrywa kosztów przelotu i pobytu uczestników.

Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać do: Anny Pytko, e-mail: anna.pytko@kpk.gov.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.