PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

W dniach 21-22 marca 2017 r. odbędzie się „Study visit to Brussels on Big Data for transformation into Industry 4.0”, organizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz współorganizowane przez Ambasadę RP w Królestwie Belgii oraz Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej.

Celem spotkania jest zwiększenie udziału polskich firm działających w temacie Big Data w europejskich inicjatywach i projektach badawczo-rozwojowych oraz umożliwienie zaprezentowania osiągnięć i wymiany doświadczeń z przedstawicielami Partnerstwa Publiczno-Prywatnego BDVA Association (Big Data Value Association) oraz ECSO Cybersecurity.

W ramach spotkania zostaną przedstawione założenia europejskich polityk w zakresie badań i innowacji oraz możliwości związane z realizacją przedsięwzięć Big Data w programie Horyzont 2020.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali polscy przedstawiciele do Parlamentu Europejskiego (w tym Prof. Jerzy Buzek oraz Michał Boni) oraz instytucje i europejskie stowarzyszenia działające w Brukseli (w tym europejskie stowarzyszenie BIG DATA), które mają wpływ na kształtowanie polityki badawczo – rozwojowej oraz wdrożeniowej związanej z Big Data oraz HPC.

Spotkanie zostanie zakończone małym spotkaniem brokerskim zorganizowanym między polskimi i belgijskim firmami, zainteresowanymi współpracą w obszarze ICT Big Data.

BANER 216x100 JPG


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone