Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Big Data tematem wizyty studyjnej w Brukseli

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE we współpracy ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy Unii Europejskiej, Ambasadą RP w Królestwie Belgii i Biurem PolSca PAN zorganizował w dniach 21-22.03.2017 r. w siedzibie Ambasady w Brukseli wizytę studyjną przemysłu ICT/ Big Data.‎ Wydarzenie zgromadziło 50 przedstawicieli polskich firm z sektora Big Data, uniwersytetów, instytutów badawczych, organizacji branżowych oraz Komisji Europejskiej. Celem spotkania było zachęcenie sektora do zwiększenia udziału w konkursach Programu Ramowego Horyzont 2020 oraz zaangażowania w stowarzyszenia i platformy technologiczne.

Uczestnicy mieli szansę zapoznać się z procesami stojącymi za tworzeniem strategii i agend badawczych UE bezpośrednio od przedstawicieli: Parlamentu Europejskiego w osobie Przewodniczącego Komisji ITRE prof. Jerzego Buzka oraz Komisji Europejskiej, Dyrektora w Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia dr. Andrzeja Rysia oraz Kierownika Wydziału w Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii Kimmo Rossi.

W kontekście działań Komisji Europejskiej przedstawione zostały plany rządu polskiego w zakresie Jednolitego Rynku Cyfrowego (JRC) przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji i pełnomocnika Rządu ds. JRC Krzysztofa Szuberta.

Przez dwa dni w trakcie warsztatów  i paneli dyskusyjnych omawiana była problematyka Big Data, High Performance Computing oraz bezpieczeństwa systemów i danych. Ponadto zorganizowany zostało spotkanie brokerskie polskich firm z ich belgijskimi odpowiednikami, którego celem było stworzenie konsorcjów projektowych i nawiązanie wzajemnej współpracy.

BANER 216x100 JPG

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.