Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Otwarto konkurs QuantERA 2017 w obszarze technologii kwantowych

  • Opublikowano: 18 stycznia 2017
  • Autor: redakcja

34 mln euro wynosi budżet międzynarodowego konkursu ogłoszonego przez sieć QuantERA 2017. O pieniądze na sfinansowanie projektów badawczych mogą się starać międzynarodowe zespoły prowadzące badania z zakresu technologii kwantowych.

QuantERA to sieć łącząca 32 organizacje z 26 państw członkowskich Unii Europejskiej (UE) oraz stowarzyszonych z UE, finansująca badania w dziedzinie technologii kwantowych. Inicjatywa uzyskała dofinansowanie Komisji Europejskiej i jest realizowana jako projekt typu ERA-NET Cofund, koordynowany przez Narodowe Centrum Nauki w Krakowie.

QuantERA stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na międzynarodowe przedsięwzięcia naukowe oraz wspólną strategię finansowania badań w zakresie technologii kwantowych. Poprzez koordynację działań partnerów QuantERA zachęca środowisko naukowe do współpracy międzynarodowej i działa na rzecz wzmocnienia konkurencyjności badań europejskich na arenie światowej.

Nabór skróconych wersji wniosków (tzw. pre-proposals) potrwa do 15 marca 2017 r.

Źródło: serwis Nauka w Polsce.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.