PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

34 mln euro wynosi budżet międzynarodowego konkursu ogłoszonego przez sieć QuantERA 2017. O pieniądze na sfinansowanie projektów badawczych mogą się starać międzynarodowe zespoły prowadzące badania z zakresu technologii kwantowych.

QuantERA to sieć łącząca 32 organizacje z 26 państw członkowskich Unii Europejskiej (UE) oraz stowarzyszonych z UE, finansująca badania w dziedzinie technologii kwantowych. Inicjatywa uzyskała dofinansowanie Komisji Europejskiej i jest realizowana jako projekt typu ERA-NET Cofund, koordynowany przez Narodowe Centrum Nauki w Krakowie.

QuantERA stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na międzynarodowe przedsięwzięcia naukowe oraz wspólną strategię finansowania badań w zakresie technologii kwantowych. Poprzez koordynację działań partnerów QuantERA zachęca środowisko naukowe do współpracy międzynarodowej i działa na rzecz wzmocnienia konkurencyjności badań europejskich na arenie światowej.

Nabór skróconych wersji wniosków (tzw. pre-proposals) potrwa do 15 marca 2017 r.

Źródło: serwis Nauka w Polsce.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone