Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dziewięć polskich firm uzyskało granty w ramach Instrumentu MŚP

  • Opublikowano: 21 grudnia 2016
  • Autor: redakcja

9 polskich firm uzyskało granty z Komisji Europejskiej na realizację projektów w ramach 1 Fazy w Instrumencie MŚP.

Wysoko wśród polskich projektów został oceniony projekt firmy SOLACE Sp z o. o., który konsultowali eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE. Projekt zatytułowany: „System dostarczania podstawowego, zrównoważonego energetycznie domu/schronienia dla „Europejczyków w potrzebie” – gospodarcze stymulowanie regionów biedy” znalazł się na drugim miejscu w rankingu UE w obszarze energii.

Projekt zakłada opracowanie systemu budynków, które w skali mikro, dzięki innowacyjnej budowie, generują dochód dla właścicieli, w skali makro stymulują lokalną gospodarkę najuboższych regionów europejskich. Umożliwi to niezamożnym Europejczykom posiadania własnego domu. Dom Solace charakteryzuje wysoka jakość materiałów, mała emisja dwutlenku węgla oraz samowystarczalność energetyczna.

Wśród polskich laureatów znaleźli się także:

  • Nestmedic Sp. z o.o. – 2 miejsce w ranking UE w obszarze innowacji przełomowych
  • Infermedica Sp. z o.o. -3 miejsce w ranking UE w obszarze ICT w zdrowiu
  • KINETIC CENTRUM NOWOCZESNEJ AUDIOLOGII – 5 miejsce w ranking UE w obszarze ICT w zdrowiu
  • PIXEL Sp.z  o.o.
  • Tadeusz Nowak – CYBERBAJT
  • PROXIGROUP
  • Tail Sp. z o.o.
  • Prodromus Sp. z o.o.

Dofinansowanie w ramach 1 Fazy w Instrumencie MŚP otrzyma 176 projektów, w które zaangażowanych jest 184 małe i średnie przedsiębiorstwa z 28 krajów Europy. Na realizację innowacyjnych projektów przeznaczono prawie 9 milionów euro.

Każda z firm uzyskała grant w wysokości 50 tysięcy euro na sfinansowanie studium wykonalności dla nowych przełomowych produktów rynkowych. Każda z nich może także skorzystać z bezpłatnego wsparcia biznesowego.

Hiszpańskie firmy uzyskały największą liczbę grantów – 52 projekty, następnie miejsce zajmują firmy włoskie – 24 projekty oraz  angielskie- 13 projektów. Polska znalazła się na 5 miejscu.

Najpopularniejszym obszarem okazał się Transport – aż 29 projektów dostało dofinansowanie. 26 projektów wybrano z obszaru ICT i 21 ze Zdrowia.

Więcej na stronie EASME.

ph1_nov_countries

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.