Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

9,1 mln euro na inwestycje w ramach Instrumentu MŚP

  • Opublikowano: 24 października 2016
  • Autor: redakcja

Europejska agencja EASME ogłosiła wyniki naboru wniosków z 7 września 2016 r. do Fazy 1 Instrumentu MŚP.

189 innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z 24 krajów zostało wybranych do finansowania w ramach Fazy 1 Instrumentu MŚP. Wśród beneficjentów znalazło się 5 firm z Polski. Są to:

  • GLOBEMA z Warszawy
  • PERFECT z Krakowa
  • Photon Entertainment sp. z o.o. z Białegostoku
  • Print Silver Sp. z o.o. Sp.k. z Chludowa
  • XTPL SA z Wrocławia.

Na realizację 182 projektów zostanie przeznaczone łącznie 9,1 mln euro. Każdy projekt otrzyma 50 000 euro na finansowanie studiów wykonalności dla nowych produktów. Beneficjenci mogą także otrzymać porady w ramach bezpłatnego coachingu.

Pod względem liczby firm, które otrzymały dofinansowanie, pierwsze miejsce zajmują Włosi z 34 firmami. Zaraz za nimi uplasowali się Hiszpanie – aż 30 firm otrzymało dofinansowanie i przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii – 18 firm znalazło się wśród beneficjentów. Największa liczba projektów zostanie sfinansowana w obszarach nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne (29 projektów), transport oraz niskoemisyjne systemy energetyczne (24 projekty razem).

Następny termin składnia wniosków upływa 9 listopada 2016 roku. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami: sme@kpk.gov.pl

Więcej informacji dot. ostatniego naboru wniosków na stronie agencji EASME.

results_sep_ph1_highlights

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.