PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
<< Lip 2019 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Komisja Europejska opublikowała „Europejską tablicę wyników innowacji 2016”. Polska należy do grupy państw umiarkowanych innowatorów.

UE osiąga lepsze wyniki w porównaniu z Japonią i Stanami Zjednoczonymi, natomiast pozostaje coraz bardziej w tyle za Koreą Południową. W kontekście globalnym stopień innowacyjności UE jest nadal niższy niż w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i Japonii, ale różnice między Unią a dwoma ostatnimi państwami zmalały. Natomiast Korei Południowej, w ciągu ostatnich ośmiu lat, udało się poprawić swoje wyniki w znacznie szybszym tempie niż Unii. UE nadal posiada znaczną przewagę w tym zakresie nad wieloma innymi państwami, w tym Chinami. Chiny nadrabiają jednak zaległości, a stopa wzrostu innowacyjności w tym państwie jest pięciokrotnie wyższa niż w UE.

Państwa członkowskie są klasyfikowane w oparciu o średnią wyników w zakresie innowacji i zaliczane do jednej z czterech grup:

  • liderzy innowacji: Dania, Finlandia, Niemcy, Niderlandy, Szwecja; 
  • silni innowatorzy: Austria, Belgia, Francja, Irlandia, Luksemburg, Słowenia, Zjednoczone Królestwo;
  • umiarkowanych innowatorów: Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Grecja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Malta, Polska, Portugalia, Słowacja, Węgry, Włochy;
  • słabi innowatorzy: Bułgaria i Rumunia.

Najbardziej innowacyjnym państwem w Europie jest Szwajcaria.

Oczekuje się, że za dwa lata wyniki UE w zakresie innowacyjności ulegną poprawie o ok. 2,5 %.

 Źródło i więcej informacji „Europejska tablica wyników innowacji 2016. Streszczenie”.

 


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone