PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

W ramach specjalnego projektu Unii Europejskiej ELAN (European and Latin American Business Services and Innovation) została utworzona sieć kilkudziesięciu instytucji z 7 krajów Ameryki Południowej (Brazylia, Argentyna, Chile, Meksyk, Kolumbia, Peru, Kostaryka).

Zadaniem tej sieci i jej członków jest pomoc europejskim przedsiębiorcom w uruchamianiu przedsięwzięć biznesowych w Ameryce Południowej opartych na transferze technologii poprzez organizację spotkań B2B, seminariów i konferencji.

Uczestnictwo w  konferencjach i spotkaniach biznesowych organizowanych w Ameryce Południowej w ramach projektu jest dla polskich przedsiębiorców bezpłatne, jednak uczestnik spotkań musi ponieść koszty podróży i pobytu.

Jednym z siedmiu europejskich partnerów uczestniczących w projekcie jest Technology Partners, który realizuje wielodyscyplinarne projekty B+R na zlecenie przemysłu i w ramach projektów finansowanych z polskich i unijnych środków publicznych.

W drugiej połowie 2016 odbędą się następujące wydarzenia w Ameryce Łacińskiej:

Termin Kraj Zakres tematyczny
19-21.09.2016 Kostaryka ICT w ochronie środowiska i zdrowiu, wysokowydajne przetwarzanie danych
3-4.10.2016 Peru Energia odnawialna, technologie środowiskowe, ICT
5-7.10.2016 Kolumbia Biotechnologia, ICT
26-28.10.2016 Chile Innowacyjna zdrowa żywność
10-11.11.2016 Brazylia Zdrowie, ICT, energia odnawialna

Więcej szczegółów dotyczących powyższych wydarzeń oraz rejestracja znajdują się na stronie: http://www.elannetwork.org/content/events-calendar-2016.

Projekt ELAN daje unikalną szansę na zaprezentowanie oferty polskich przedsiębiorców i nawiązania bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi partnerami oraz z lokalnymi instytucjami ukierunkowanymi na udzielenie wsparcia w uruchamianiu przedsięwzięć gospodarczych, dlatego gorąco  polecamy te wydarzenia.

 


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone