PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

25 kwietnia 2016 r. w Krakowie odbędzie się „Dzień informacyjny sektora kosmicznego SPACE INFODAY 2016 – from Space to Earth”, na który serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej jest partnerem wydarzenia.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną między innymi źródła finansowania projektów i innowacji w sektorze kosmicznym, możliwości współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), konkursy oraz zasady finansowania projektów z szeroko pojętej branży kosmicznej w programie Horyzont 2020.

Dzień informacyjny będzie również okazją do poznania mechanizmów, jak rezultaty badawcze ESA można przekształcić w pomysły na StartUpy. Zostanie przedstawiony mechanizm działania Biura Transferu Technologii ESA oraz sieci Inkubatorów ESA, jak i dobre praktyki międzynarodowe transferów „From Space to Earth”. Dzień informacyjny zakończy zaproszenie na pierwszy kosmiczny hackathon ActInSpace w Krakowie.

Konferencja to doskonała okoliczność do poznania interesujących osób z branży.

Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Punkt Kontaktowy ds. Programów Badawczych UE, Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja. Szczegóły na stronie konferencji.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone