PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Jeszcze w tym roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy dodatkowe 20 mln zł na badania humanistyczne w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Minister nauki Jarosław Gowin zapowiedział, że program będzie kontynuowany w zmienionym kształcie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, środki z których finansowany był moduł Rozwój trafią do Narodowego Centrum Nauki. Będą one wykorzystane na stworzenie małych grantów, do 30 tys. złotych, które posłużą sfinansowaniu prac młodszych badaczy oraz naukowców z młodszych ośrodków.

Moduł Tradycja zostanie zastąpiony przez Dziedzictwo narodowe. Oprócz tego w NPRH funkcjonować będzie również moduł Uniwersalia, który przejmie rolę Umiędzynarodowienia. Oprócz włączania dzieł polskich w obieg międzynarodowy, w ramach modułu finansowane będą także wydania krytyczne najważniejszych pozycji humanistyki światowej, które zasługują na upowszechnienie i ponowną lekturę.

Więcej na stronie MNiSW.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone