PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Uczelniane biura pomagające naukowcom w wypełnianiu formalności i spraw administracyjnych są niezwykle ważnym elementem procesu ubiegania się o unijne pieniądze. Uczelnie potrzebują jednak długoterminowych strategii pozyskiwania grantów – uważa w rozmowie z serwisem Nauka w Polsce dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE dr inż. Zygmunt Krasiński.

W walce o unijne pieniądze naukowcy równie często, co z badaczami innych krajów, przegrywają z biurokracją, nie radząc sobie z administracyjno-finansową częścią wniosku. Chociaż na wielu polskich uczelniach działają jednostki wsparcia dla naukowców, które powinny m.in. załatwiać sprawy biurokratyczne i pomagać w ubieganiu się o unijne finansowanie, to często rzeczywistość wygląda nieco inaczej.

Zdaniem Zygmunta Krasińskiego naukowcy nie powinni zajmować się formalnościami i sprawami administracyjnymi, a skupiać się na pracy badawczej w swoich obszarach zainteresowań.

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu w serwisie Nauka w Polsce.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone