PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Dr Zygmunt Krasiński, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, mówił dziś w Polskim Radiu 24 o potrzebie ścisłej współpracy nauki i biznesu oraz o konieczności profesjonalnego zarządzania projektami badawczymi.

Każda instytucja zainteresowana udziałem w projektach międzynarodowych, w szczególności projektach programu Horyzont 2020, powinna zadbać o zaplecze administracyjno-finansowo-eksperckie” – powiedział Zygmunt Krasiński.

W opinii dyrektora KPK PB UE potrzebni są eksperci, którzy będą wpierać naukowców na każdym etapie przygotowania projektu i jego realizacji.

– „W Polsce głośno mówi się o nowym zawodzie, który w Europie jest od wielu lat, to jest manager badań. Zajmuje się on nie tylko częścią administracyjną, ale wspiera on również leaderów naukowych projektów, usprawnia komunikację, dba o zyskowność projektów oraz o to by zabezpieczyć prawa własności intelektualnej” – dodał Zygmunt Krasiński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone