Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konferencja “Instytucjonalne wspieranie zespołów badawczych”

 • Opublikowano: 8 lutego 2016
 • Autor: redakcja

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE jest współorganizatorem konferencji „Instytucjonalne wspieranie zespołów badawczych”. Celem konferencji jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób polska nauka może znacząco zaistnieć na europejskim i międzynarodowym rynku badań.

Spotkanie adresowane jest do osób odpowiedzialnych na uczelniach, w instytucjach badawczych i przedsiębiorstwach za wspieranie badaczy i projektów badawczych. W czasie konferencji przedstawiciele uczelni zrzeszonych w „Konsorcjum uczelni wyższych” podzielą się doświadczeniami zebranymi, w trakcie wspólnej realizacji trzech projektów, związanych z problematyką zarządzania projektami badawczymi.

Doświadczenia uczelni wskazują przede wszystkim na potrzebę wzmocnienia zespołów badawczych przez profesjonalnych administratorów projektów badawczych. Znaczący wzrost ilości projektów badawczych może nastąpić, z jednej strony, poprzez udzielenie wsparcia badaczom i zespołom badawczym przez instytucję, a z drugiej – dzięki odciążeniu zespołów badawczych od spraw o charakterze administracyjnym, poprzez włączenie do nich administratorów projektów. Środowisko akademickie oraz instytucje naukowo-badawcze i przedsiębiorstwa, zainteresowane realizacją projektów badawczych, powinny też zwrócić większą uwagę na rolę i znaczenie kompetentnych administratorów projektów przy definiowaniu strategii badawczej.

Uczelnie tworzące „Konsorcjum” planują uruchomienie w roku akademickim 2016/2017 studiów, przygotowujących profesjonalnych administratorów projektów badawczych. Pierwsi absolwenci tych studiów będą na przełomie roku 2018/2019. Według oceny „Konsorcjum” pilną sprawą jest uruchomienie szkoleń, które w pierwszym okresie obejmą co najmniej 2000 osób zainteresowanych rozwojem kompetencji „profesjonalnego administratora projektów badawczych”.

Konferencja “Instytucjonalne wspieranie zespołów badawczych” odbędzie się 4 marca 2016 r.
Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
ul. Rakowicka 27, Budynek Główny, Aula.

Organizatorami są:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN – Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE
 • International Project Management Association Polska (IPMA Polska)
 • Stowarzyszenie „Edukacja dla Przedsiębiorczości”
 • uczelnie partnerskie

Wydarzenie patronatem objęły:

 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
 • Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Udział w konferencji  jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmowane są do  19 lutego 2016 r.,

Więcej informacji oraz formularz rejestracji udziału znajdują się na stronie internetowej Konferencji.

Organizatorzy przewidują możliwość skierowania do prelegentów pytań i zagadnień, które zawiązane są z programami kształcenia administratorów projektów badawczych. Pytania można nadsyłać na adres: bszymanska@edp.org.pl do 19 lutego 2016 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.