PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Komisja Europejska ogłosiła listę dziewięciu wybitnych kobiet świata biznesu, które będą ubiegały się o Europejską Nagrodę dla Innowatorek 2016.

Wszystkie finalistki korzystały z finansowania badań naukowych i innowacji oraz założyły firmę i wprowadziły przełomowe pomysły na rynek.

To już trzecia edycja Nagrody dla Innowatorek. Jej celem jest zachęcanie i stymulowanie kobiet do udziału w innowacyjnych przedsięwzięciach. Jest wyrazem wsparcia zaangażowania kobiet w naukę, badania naukowe i przedsiębiorczość. Nagroda ta ma przyczynić się do zwiększenia liczby kobiet-przedsiębiorców zarówno w świecie nauki, jak i przemysłu. Innowatorki mogą pomóc w promowaniu innowacyjności i przedsiębiorczości wśród innych kobiet.

Łączna pula nagród wynosi 180 000 euro. Pierwsza nagroda to 100 000 euro, druga 50 000 euro i trzecia 30 000 euro. Zwyciężczynie zostaną wyłonione przez niezależne jury złożone z przedstawicieli świata nauki i biznesu w marcu.

Unijna Nagroda dla Innowatorek po raz pierwszy była wręczona 5 grudnia 2011 r. w Brukseli podczas konwencji poświęconej innowacyjności.

Więcej na stronie Komisji Europejskiej.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone