PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) ogłosiła w październiku ubiegłego roku konkurs na granty dla naukowców pragnących wzmocnić swój zespół lub program badawczy i ugruntować niezależność naukową: ERC Consolidator Grants. 

O granty mogą starać się naukowcy 7-12 lat po doktoracie, pochodzący z dowolnego kraju świata. Instytucja, w której projekt będzie realizowany, powinna znajdować się w kraju członkowskim UE lub stowarzyszonym z programem Horyzont 2020. Tematykę projektu określają wnioskodawcy. Wysoko cenione są projekty interdyscyplinarne, o dużym stopniu ryzyka naukowego, prowadzące do ważnych odkryć i przełomowych wyników.

Budżet konkursu wynosi 605 mln euro, co pozwoli na sfinansowanie ponad 300 projektów. Maksymalne finansowanie grantu to 2 mln euro na 5 lat.

Termin składania wniosków upływa 2.02.2016 r.

Zainteresowane osoby zapraszamy na indywidualne, bezpłatne konsultacje. Zgłoszenia prosimy kierować pod adres Wieslaw.Studencki@kpk.gov.pl.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone