Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkurs na ERC Consolidator Grants otwarty

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) otworzyła konkurs na granty dla naukowców pragnących wzmocnić swój zespół lub program badawczy i ugruntować niezależność naukową: ERC Consolidator Grants. 

O granty mogą starać się naukowcy 7-12 lat po doktoracie (okres liczony od dnia otrzymania stopnia do 1 stycznia 2016 r.), pochodzący z dowolnego kraju świata. Instytucja, w której projekt będzie realizowany, powinna znajdować się w kraju członkowskim UE lub stowarzyszonym z programem Horyzont 2020. Tematykę projektu określają wnioskodawcy. Wysoko cenione są projekty interdyscyplinarne, o dużym stopniu ryzyka naukowego, prowadzące do ważnych odkryć i przełomowych wyników.

Budżet konkursu wynosi 605 mln euro, co pozwoli na sfinansowanie ponad 300 projektów. Maksymalne finansowanie grantu to 2 mln euro na 5 lat.

Termin składania wniosków upływa 02 lutego 2016 r.

Od listopada wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na indywidualne konsultacje. Zgłoszenia prosimy kierować pod adres Wieslaw.Studencki@kpk.gov.pl.

Więcej informacji o grantach ERC Consolidator Grants można znaleźć na stronie KPK, a dokumentację konkursową na Participant Portal.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.