PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

W ramach programu Horyzont 2020 Komisja Europejska i Grupa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) uruchomiły nowatorski instrument finansowy InnovFin MidCap Guarantee, ułatwiający dostęp do finansowania innowacyjnym przedsiębiorstwom o średniej kapitalizacji (poniżej 3000 pracowników).

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) uruchomił konkurs skierowany do instytucji finansowych, które zainteresowane są przyjęciem roli narodowego pośrednika finansowego w ramach instrumentu InnovFin MidCap Guarantee.

Zgłoszenia można nadsyłać do końca trwania programu Horyzont 2020, czyli do 31 grudnia 2020 r. Szczegóły konkursu tutaj.

InnovFin MidCap Guarantee dostarcza gwarancji w celu ułatwienia dostępu do finansowania innowacyjnym przedsiębiorstwom – w szczególności większym przedsiębiorstwom o średniej kapitalizacji (do 3 tys. pracowników). Za wdrożenie tego instrumentu odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny. Będzie można z niego korzystać poprzez pośredników finansowych (banki i instytucje finansowe) w państwach członkowskich UE i państwach stowarzyszonych z Horyzontem 2020.

W ramach instrumentu, EBI udziela pośrednikom finansowym gwarancji pokrywającej 50% potencjalnych strat pośrednika z tytułu udzielonych przedsiębiorcom kredytów. Gwarancje umożliwią udostępnienie przedsiębiorcom – zważywszy na obniżony dzięki gwarancjom EBI, ponoszony przez pośredników finansowych poziom ryzyka – preferencyjnego finansowania dłużnego o wartości od 1 do 50 mln euro. Więcej informacji o instrumencie.

Więcej informacji o instrumentach InnovFin można znaleźć na stronie Europejskiego Banku Inwestycyjnego.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone