PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

W ramach projektu Ideal-ist w Warszawie odbyło się wczoraj (24.03.2015) spotkanie Full Proposal Check, podczas którego możliwa była wstępna ewaluacja wniosków projektowych do tegorocznych konkursów ICT ogłaszanych w ramach programu Horyzont 2020.

Wśród 12 aplikacji znalazły się wnioski z Anglii, Francji, Finlandii, Niemiec i Polski. Zespoły reprezentujące poszczególne projekty miały okazję spotkać się z szóstką doświadczonych ekspertów programu Horyzont 2020 z Francji, Grecji, Niemiec i Polski. 90 minutowe sesje były okazją do pozyskania wartościowej opinii ekspertów i wskazówek, jak jeszcze poprawić wniosek przed jego ostatecznym zgłoszeniem do konkursów. Najbliższe terminy zamknięcia konkursów w obszarze ICT to 14 i 21 kwietnia br.

Tego typu spotkania odbywają się w ramach projektu Ideal-ist raz do roku. Spotkanie w Warszawie zostało zorganizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE przy wsparciu, uczestniczących w projekcie Ideal-ist, przedstawicieli europejskich punktów kontaktowych (Chorwacja, Czechy, Anglia, Polska).

Już teraz zapraszamy na spotkanie z ekspertami w ramach „Ideal-ist Pre-proposal check”, gdzie zamiast pełnych wniosków oceniane będą wstępne pomysły projektowe. Spotkanie to zostanie zorganizowane przy okazji konferencji: ICT 2015 Innovate, Connect, Transform w Lizbonie 20-22.10.2015 r.

Więcej szczegółów pojawi się na stronach projektu i na stronach KPK. Zapraszamy.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone