PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Horyzont 2020 był tematem często poruszanym podczas Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji (PATI) w kontekście szansy na nawiązanie skutecznej współpracy w zakresie badań i innowacji między partnerami polskimi i amerykańskimi. O istotnym znaczeniu Horyzontu 2020 w aspekcie projektów innowacyjnych przekonywał wiceminister nauki Włodzisław Duch podczas wydarzeń na Uniwersytecie Kalifornijskim Berkeley oraz Uniwersytecie Stanforda. Także wiceminister w MZS Katarzyna Kacperczyk podczas inauguracji Tygodnia w Los Angeles wymieniła Horyzont 2020 jako potencjalny obszar wzajemnej współpracy.

W ramach PATI, 20 listopada na Uniwersytecie Stanforda odbyła się sesja Industry and Academic Exchanges dedykowana możliwościom współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie Horyzontu 2020. Ze strony polskiej w sesji dział wzięli profesor Tadeusz Burczyński, dyrektor Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, ekspert oceniający wnioski w ramach Europejskiej Rady Badań oraz Katarzyna Walczyk-Matuszyk, koordynator ds. innowacji w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE. Zaprezentowali oni program oraz dedykowane instrumenty i schematy. W sesji wzięli udział także przedstawiciele Uniwersytetu Stanforda – profesorowie Stefan Heller i PJ Utz, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie realizacji projektów badawczych w ramach programów ramowych. Sesja była okazją do nawiązania współpracy między polskimi a amerykańskimi uczestnikami PATI.

Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji to największe przedsięwzięcie promocyjne w dziedzinie innowacji na terenie USA.

 

 


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone