PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Horyzont 2020 – wyzwania i szanse dla polskiej nauki – pod takim tytułem w całej Polsce odbywają się regionalne konferencje.

Po warszawskiej inauguracji cyklu konferencji o sposobach na pozyskanie funduszy z programu Horyzont 2020 rozmawiano w siedzibie Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii.

Konferencję otworzył profesor Jan Koch, dyrektor WCTT Politechniki Wrocławskiej, a o szansach na pozyskanie środków mówili m.in. dr Piotr Kwieciński z Komisji Europejskiej (Agencja Wykonawcza ds. Badań Naukowych REA) oraz Mateusz Gaczyński, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W spotkaniu uczestniczył Sebastian Serwiak – zastępca dyrektora Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

Najbliższe konferencje regionalne „Horyzont 2020 – wyzwania i szanse dla polskiej nauki” odbędą się w Olsztynie – 6 listopada, Krakowie – 18 listopada i w Szczecinie – 20 listopada.

Terminy wszystkich konferencji opublikowane są na stronie KPK PB UE.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone