Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Już po tegorocznym ICT Proposers’ Day – podsumowanie

Ponad 3000 uczestników przyjechało do Florencji na ICT Proposers’ Day. Jest to impreza organizowana rokrocznie przez Komisję Europejską. Po Budapeszcie, Warszawie i Wilnie przyszła pora na Włochy. Głównym celem, jaki przyświecał imprezie, zorganizowanej w dniach 9-10 października, było promowanie badań i innowacji w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych i rozwijanie ich w ramach programu Horyzont 2020. W spotkaniu wzięło udział 65 polskich przedstawicieli świata nauki i biznesu.

Na wydarzenie składały się spotkania z przedstawicielami KE, którzy poinformowali o najnowszych konkursach – poznaliśmy już szczegóły programu pracy na rok 2015. W sześciu wioskach tematycznych: “Net Futures”, “Components & Systems”, “Content”, “Health & Well-Being”, “Excellence & International”, “Sustainability, Public Services & Security” przedstawiono ponad 50 tematów.

ICT Proposers’ Day 2014 to okazja do spotkania z naukowcami i przedsiębiorcami z innych krajów UE i możliwość omówienia pomysłów na projekty. Na spotkania Face2Face zarejestrowało się 815 uczestników (w tym 21 z Polski). W ramach organizowanej przez projekt Ideal-ist i EEN sesji odbyło się 3229 bilateralnych spotkań. Była to okazja do zaprezentowania swoich pomysłów lub zapoznania się z pomysłami innych, nawiązania bezpośrednich kontaktów i przedyskutowania form dalszej współpracy.

Nowością były spotkania z doświadczonymi ewaluatorami w ramach pre-proposal check. Eksperci oceniali wstępny zarys projektu, dzielili się swoimi uwagami i doradzali jak poprawić wniosek. Z tej okazji skorzystało kilkudziesięciu wnioskodawców, w tym 4 z Polski.

Dzięki dofinansowaniu Komisji Europejskiej dla nowych krajów członkowskich (pokrycie kosztów podróży i noclegu), w spotkaniu uczestniczyły i prezentowały swoje pomysły projektowe 23 osoby z Polski, natomiast w ramach projektu Ideal-ist, który skupia krajowe punkty kontaktowe z obszaru ICT, umożliwiliśmy wyjazd kolejnym 6 Polakom, którzy czynnie uczestniczyli w spotkaniach brokerskich. W obu przypadkach warunkiem uzyskania dofinansowania było aktywne uczestnictwo w spotkaniu – mogło to być przedstawienie pomysłu projektowego w ramach sesji Pre-Proposal check, albo umówienie się na spotkania bilateralne w ramach Face2Face Brokerage, bądź prezentacja pomysłów projektowych na sesjach tematycznych.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną ICT Proposers’ Day, są tam dostępne liczne materiały z poszczególnych sesji (w tym prezentacje przedstawicieli KE), jak również profile uczestników. A jednocześnie już teraz namawiamy do śledzenia komisyjnych zapowiedzi ICT Proposers’ Day 2015!
ICT Proposers' Day

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.