PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji (PATI), który odbędzie się w dniach 16-21 listopada w Kalifornii, w USA, jest inicjatywą Ministerstwa Spraw Zagranicznych, promującą polskie osiągnięcia i pomysły w dziedzinie wysokich technologii i szeroko pojętych innowacji.

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE aktywnie włączył się w to przedsięwzięcie. Podczas PATI, na Uniwersytecie Stanforda, będzie miał swoją sesję poświęconą możliwościom współpracy z partnerami amerykańskimi w ramach programu Horyzont 2020, którą poprowadzi Katarzyna Walczyk-Matuszyk – koordynator ds. innowacji KPK PB UE.

Tydzień Innowacji obejmować będzie cykl konferencji, debat oraz wykładów i wydarzeń towarzyszących, których celem będzie dalsze pogłębienie współpracy amerykańskich i polskich partnerów – przedstawicieli rządu, biznesu i nauki. Planowane są transmisje online z organizowanych wydarzeń.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej projektu: http://www.paiw.pl/pl/


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone