Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

European Rover Challenge 2014 w Polsce

Międzynarodowe zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge 2014 po raz pierwszy odbywają się w Polsce.

The European Rover Challenge to międzynarodowe zawody łazików marsjańskich, które po raz pierwszy odbywaja się w Polsce. Organizatorem konkursu jest Mars Society Polska. Zawody adresowane są do studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni wyższych. Zadaniem zespołów jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego. Wydarzenie to rozszerza na Europę znaną już formułę prestiżowych zawodów University Rover Challenge organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez The Mars Society

Impreza zaczyna się dziś odbędzie się w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Chęcin i potrwa do niedzieli. Do udziału w niej zgłosiły się aż 24 zespoły z całego świata. Polskę reprezentować będą studenci z 10 uczelni: z Politechniki Wrocławskiej, Świętokrzyskiej, Warszawskiej, Śląskiej, Łódzkiej, Poznańskiej, Lubelskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Równocześnie z zawodami odbędzie się międzynarodowa konferencja „Człowiek w Kosmosie” organizowana przez Mars Society. Trzydniowa konferencja będzie okazją do spotkania ekspertów z całego świata reprezentujących wiele dziedzin. Skupią się oni nad rolą człowieka, jako istotnego elementu planowanych misji kosmicznych; poruszą tematy związane z edukacją, medycyną, innowacyjnością. Podczas konferencji wystąpi m.in. założyciel organizacji Mars Society, Robert Zubrin. Udział wezmą również przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego i prywatni przedsiębiorcy.

Więcej informacji na stronie: http://roverchallenge.eu/pl/

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.