PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Szanowni Państwo,

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE przy Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN od 20 lat, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wspiera uczestnictwo polskich jednostek naukowych, przedsiębiorstw w tym MŚP oraz innych podmiotów w programach ramowych Unii Europejskiej.

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 grudnia 2013 roku, na okres 2014-2020, powierzono nam pełnienie funkcji Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Programu Ramowego Horyzont 2020 (KPK). Horyzont 2020 jest największym na świecie programem finansowania badań i innowacji, w ramach którego na nowatorskie rozwiązania przeznaczone zostało ok. 77 miliardów euro.

Działamy w ramach Sieci KPK, którą tworzy KPK i 11 Regionalnych Punktów  Kontaktowych ulokowanych w największych polskich ośrodkach akademickich. W związku z tym do Państwa dyspozycji pozostaje kilkudziesięciu ekspertów posiadających kompleksową wiedzę z zakresu europejskich programów ramowych i sektorowych. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie bogatej oferty bezpłatnych usług, które mamy przyjemność Państwu zaproponować.

Jednym z naszych priorytetów jest zwiększenie uczestnictwa w programie Horyzont 2020 krajowych zespołów zainteresowanych podjęciem nowych wyzwań w ramach współpracy międzynarodowej. Szczególny nacisk kładziemy na bardziej zindywidualizowane formy wsparcia dla poszczególnych zespołów badawczych i naukowców.

W ramach działań informacyjno-promocyjnych, szkoleniowych i konsultacyjnych udzielamy porad dotyczących zasad uczestnictwa, budowy konsorcjów, przygotowania, realizacji i rozliczania projektów, co przedstawiamy w naszej ofercie.

Zapraszamy do odwiedzenia krajowego portalu www.kpk.gov.pl dedykowanego programowi Horyzont 2020 i do korzystania z naszych usług.

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o bezpośredni kontakt z przedstawicielami Sieci KPK

Jesteśmy przekonani, że wspólnie uda nam się zdobyć wiele wartościowych grantów, a Państwa sukcesy będą dla nas największą nagrodą.

Z wyrazami szacunku,

w imieniu Sieci KPK

Dyrekcja KPK


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone