PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
Wczytuję mapę...

Data/Czas / Date/Time: 26/04/2017
Całodniowe

Miejsce / Place: Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów sala:

Kategorie tematyczne / Thematic categories:

Rodzaj wydarzenia / Type of event: Warsztaty

Organizator / Organizer:

Instytut Geofizyki PAN (Krajowy Punkt Kontaktowy Scientix) oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów (Friend of Scientix) zapraszają na warsztaty Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, które odbędą się 26 kwietnia 2017 r., w OEIiZK w Warszawie, ul. Nowogrodzka 73.

Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane 2 projekty H2020, z obszaru Science with and for society, EDU-ARCTIC oraz STEM4youth. Oba projekty koordynowane są przez polskie zespoły.

Koordynatorem projektu EDU-ARCTIC jest Instytut Geofizyki PAN.

Dzięki projektowi EDU-ARCTIC naukowcy mogą zabrać uczniów z całej Europy w fascynującą podróż po świecie Arktyki, a w ten sposób zachęcić ich do zgłębiania nauk matematyczno-przyrodniczych i podejmowania kariery naukowej. Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku 13-20 lat oraz ich nauczycieli. Wykorzystuje bazy polarne w Arktyce i prowadzone w nich badania naukowe i obserwacje. Uczniowie mają okazję poznać pracę naukowców i specyfikę obszarów polarnych dzięki udziałowi w transmisjach z Arktyki, a nawet wyjazdom na wyprawy polarne. EDU-ARCTIC oferuje: webinaria – lekcje on-line z udziałem badaczy polarnych, program monitoringu środowiska prowadzonego przez szkoły, „Polarpedię “ – internetową encyklopedię dotyczącą obszarów polarnych i związanych z nimi zjawisk i pojęć oraz konkursy, w których nagrodą są wyprawy do stacji polarnych.

Drugi projekt STEM4youth koordynowany jest przez zespół z Politechniki Warszawskiej. 

W ramach STEM4youth jest tworzona multidyscyplinarna serii kursów prezentujących kluczowe wyzwania w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM). W tym celu opracowana zostanie platforma e-learningowa i materiały dydaktyczne, które pokażą, że warto studiować przedmioty ścisłe.Na platformie będą umieszczane materiały do nauki matematyki, fizyki, astronomii, chemii, medycyny, inżynierii i nauki obywatelskiej.

PROGRAM:
W programie warsztatów przewidziano sesję plenerową z informacjami o kolejnej edycji Scientix 3 oraz dwie równoległe sesje warsztatowe, w których swoje propozycje edukacyjne przedstawią gospodarze warsztatów (IGF PAN oraz OEIiZK) oraz goście: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Politechnika Warszawska, Wydział Fizyki.

ZAPISY są przyjmowane przez formularz online.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program oraz opis poszczególnych warsztatów dostępne są na stronie: http://scientix.pl/warsztaty-2017/

Osoba do kontaktu:
dr Agata Goździk, gozdzik@igf.edu.pl, tel. 22-6915650


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone