PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
Wczytuję mapę...

Data/Czas / Date/Time: 28/11/2017
11:00 - 15:00

Miejsce / Place: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Uniwersytetu Łódzkiego sala: sala numer 4

Kategorie tematyczne / Thematic categories: Brak zdefiniowanych Kategorii

Rodzaj wydarzenia / Type of event:

Organizator / Organizer: RPK Region Łódzki

Szanowni Państwo,

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej Regionu Łódzkiego serdecznie zapraszają na warsztaty wprowadzające w tematykę przedkomercyjnych zamówień publicznych (PCP) i innowacyjnych zamówień publicznych (PPI), które odbędą się 28 listopada 2017r. o godz. 11:00 w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 16/18 (Sala numer 4).

Zgodnie z definicją przyjętą przez Komisję Europejską zamówienia przedkomercyjne to zamówienia, które dotyczą usług badawczo-rozwojowych poprzedzających wprowadzenie konkretnej technologii na rynek. Działania w ramach zamówień przedkomercyjnych obejmują poszukiwanie i projektowanie rozwiązań nowatorskich, prototypowanie, opracowywanie serii testowych produktów lub usług. Udzielenie zamówienia przedkomercyjnego musi się odbywać na zasadach rynkowych (konkurencyjnych). Zamówienia takie charakteryzuje również podział ryzyk i korzyści pomiędzy zamawiającymi, a wykonawcami.

Zamówienia PCI i PPI cieszą się dużą popularnością w krajach wysoko-rozwiniętych jak Stany Zjednoczone i Japonia. W państwach członkowskich Unii Europejskiej temat ten jest dopiero przedmiotem intensywnych działań ze względu na fakt, iż wykorzystanie potencjału płynącego z innowacyjności powinno stanowić jedną z podstaw strategii rozwoju kraju i regionu Unii. Stanowi też o rozwoju indywidulanych firm. To szansa dla polskich firm, które mogą rozwinąć swoją działalność na kraje członkowskie UE i zwiększyć obszar prowadzonych działań.

Zapraszamy serdecznie na warsztat, podczas którego czołowi eksperci przedstawią Państwu możliwości uczestnictwa i korzystania z PCP i PPI przez MŚP.

Szczegółowe informacje i rejestracja:

Michał Brzeziński,

Email. m_brzezinski@larr.lodz.pl

Tel. 606 431 711

Uwaga – ilość miejsc ograniczona.

Godzina Tytuł Prowadzący
11:00 – 11:20 Rejestracja i kawa powitalna
11:20 – 11:30 Powitanie uczestników warsztatu.

Informacje o projekcie H2020.

Kierownik Projektu – ŁARR S.A.
11:30 – 12:15 Wprowadzenie do tematyki PCP i PPI Julita Hoffmann

Radca prawny

Firma: Wierzbowski Eversheds Sutherland

12:15 – 13:00 Gdzie szukać ofert i jak rozumieć kryteria wyboru beneficjentów zamówień PCP i PPI Julita Hoffmann

Radca prawny

Firma: Wierzbowski Eversheds Sutherland

13:00 – 13:30 Lunch
13:30 – 14:30 Warsztat: przykładowe oferty PCP i PPI wraz z analizą ofert (specyfikacji) z uczestnikami wydarzenia
14:30 – 15:00 Podsumowanie i dyskusja

 


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone