Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Szkolenie: Umiędzynarodowienie badań – granty w Horyzoncie 2020 szansą na wyjazd lub przyjęcie naukowca z zagranicy

Data i czas:
25/06/2019  12:30 - 15:30
Miejsce:
Politechnika Gdańska
Sala:
300 w Gmachu Głównym
Organizator
RPK Region Północny

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE na Politechnice Gdańskiej zaprasza na szkolenie pn. “Umiędzynarodowienie badań – granty w programie Horyzont 2020 szansą na wyjazd lub przyjęcie naukowca z zagranicy”. Szkolenie odbędzie się w dniu 25 czerwca 2019 r. w godz. 12.30 – 15.30 na Politechnice Gdańskiej, sala 300, Gmach Główny PG.

Celem szkolenia jest zaprezentowanie możliwości pozyskiwania grantów badawczych przez indywidualnych naukowców w ramach Akcji Marii Skłodowskiej-Curie w programie ramowym UE Horyzont 2020.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione zasady uczestnictwa w programie ramowym UE Horyzont 2020 oraz praktyczne aspekty aplikowania o grant „Individual Fellowships” (IF).

Grant „Individual Fellowships” stwarza badaczom możliwość rozwijania kariery naukowej poprzez realizację badań w Europie (European Fellowships) oraz poza Europą (Global Fellowships). Granty IF są przeznaczone dla osób z tytułem naukowym doktora lub z co najmniej 4 – letnim doświadczeniem w pracy badawczo-naukowej, licząc od momentu uzyskania tytułu magistra.

Z grantu IF mogą skorzystać również polskie instytucje, zapraszając naukowców z zagranicy do przygotowania wspólnego wniosku realizowanego w polskiej instytucji.

PROGRAM SZKOLENIA

Rejestracja na szkolenie, poprzez formularz zgłoszeniowy w zakładce SZKOLENIA, trwa do dnia 24 czerwca 2019 r., do godz. 12.00.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt w sprawie szkolenia: e-mail: proeuro@pg.edu.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.