Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Szkolenie: Twinning i ERA Chairs dla zaawansowanych

Data i czas:
17/09/2019  10:00 - 14:30
Miejsce:
IPPT PAN - Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN
Sala:
Aula im. Wacława Olszaka (2 piętro)
Organizator
KPK PB UE

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na szkolenie z zakresu przygotowania wniosków projektowych w trwających konkursach Twinning i ERA Chairs. Celem szkolenia będzie przedstawienie założeń konkursów, zapoznanie uczestników z najlepszymi praktykami oraz pogłębiona analiza najczęściej popełnianych błędów. Szkolenie odbędzie się 17 września 2019r w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie przy ul. Pawińskiego 5B w Auli im. Wacława Olszaka (2 piętro) w godzinach 10:00 – 14:30.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in.:
1) Jakich nowych elementów we wnioskach Twinning i ERA Chairs wymaga Komisja Europejska w 2019r? Prezentacja najnowszego Programu Pracy.
2) Jakie są kluczowe elementy wniosków Twinning i ERA Chairs, na których brak najczęściej zwracali uwagę ewaluatorzy w poprzednich edycjach konkursów? Jak nie powtarzać najczęściej popełnianych błędów?
3) Jak oceniany jest wniosek projektowy? Wystąpienie i dyskusja z udziałem ewaluatora.
4) Przygotowanie wniosku w praktyce – wystąpienie i dyskusja z udziałem ekspertów przygotowujących i realizujących projekty Twinning i ERA Chairs w Polsce.
5) Jak zwiększyć szansę wniosku na sfinansowanie? Oferta Sieci Krajowego Punktu Kontaktowego finansowana ze środków MNiSW.

Szkolenie będzie przede wszystkim nastawione na interakcje uczestników z zaproszonymi gośćmi, stąd przewidujemy wyjątkowo dużo miejsca w agendzie na zadawanie pytań i dyskusje z udziałem prelegentów. Wśród zaproszonych gości – praktyków Horyzontu 2020 – przewidujemy udział ewaluatora oceniającego wnioski Wideningowe oraz wystąpienia laureatów konkursów Twinning i ERA Chairs. Zachęcamy do wcześniejszego przygotowania pytań, które chcielibyście Państwo przedyskutować z naszymi gości. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest poniżej.

Szkolenie poprowadzi dr Wojciech Adamiak (KPK PB UE), koordynator obszaru Spreading Excellence and Widening Participation. Pytania prosimy kierować na adres: wojciech.adamiak@kpk.gov.pl

Agenda szkolenia dostępna jest TUTAJ (link).

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.