Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowy konkurs w programie Horyzont 2020 okazją na sfinansowanie wymiany międzynarodowej

Data i czas:
12/12/2019  11:00 - 13:00
Miejsce:
Instytut Agrofizyki PAN
Sala:
212 (budynek B, II piętro)
Organizator
RPK Region Wschodni

Komisja Europejska w dn. 5 grudnia rozpocznie nabór wniosków na projekty typu Research and Innovation Staff Exchange (RISE). Projekty te są niezwykle atrakcyjne dla wnioskodawcy, gdyż dotyczą wszystkich dyscyplin naukowych, również z zakresu nauk społecznych. Dodatkowo wysoko ceniona jest multi i interdyscyplinarność oraz współpraca pomiędzy sektorem akademickim a szeroko pojętym sektorem pozaakademickim. Projekty RISE są jednymi z łatwiejszych w realizacji a jednocześnie są bardzo atrakcyjne pod względem naukowym i mogą stać się „przepustką” do udziału w Programach Ramowych UE. Podczas szkolenia przedstawione będą warunki formalne udziału w konkursie oraz praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania i złożenia wniosku projektowego.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy reprezentantów uczelni wyższych i instytutów badawczych, jak i pracowników działów badawczo-rozwojowych firm tworzących i wdrażających nowe technologie, przedsiębiorców i przedstawicieli innych instytucji zainteresowanych udziałem w konkursie. Szczególnie zapraszamy osoby, które zainteresowane są udziałem w programie Horyzont 2020 a nie mają jeszcze doświadczenia w ubieganiu się o dofinansowanie i w realizacji grantów finansowanych bezpośrednio przez Komisję Europejską.

Szkolenie odbędzie się 12 grudnia 2019 r. (czwartek), w sali B212 (budynek B, II piętro) w Instytucie Agrofizyki PAN w Lublinie, ul. Doświadczalna 4, w godzinach 11:00 – 13:00.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej RPK Lublin: http://www.rpklublin.pl/1381,12-grudnia-2019-r.

Prosimy rejestrować się tylko w przypadku niezawodnego przybycia i apelujemy o nieblokowanie miejsc, których liczba jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 11 grudnia 2019 r.

 

Wszelkich informacji związanych ze spotkaniem udzielają:

  • p. Sylwia Nowak, e-mail: s.nowak@ipan.lublin.pl, tel.: 81 744 50 61 w.118
  • p. Michał Marszałowicz, e-mail: mmarszalowicz@ipan.lublin.pl, tel.: 81 744 50 61 w.118.

 

Serdecznie zapraszamy
Zespół RPK Lublin

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.