PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
Mapa niedostępna

Data/Czas / Date/Time: 07/10/2019 - 13/10/2019
Całodniowe

Kategorie tematyczne / Thematic categories:

Rodzaj wydarzenia / Type of event:

Organizator / Organizer: Innowo

Celem Circular Week (7-13 października 2019) jest promowanie zrównoważonych postaw i zachowań konsumentów, wspieranie cyrkularnych modeli biznesowych i nawiązywanie współpracy między zainteresowanymi stronami. Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, że ochrona środowiska jest priorytetem, ale trzeba pokazywać co każdy z nas może konkretnie zrobić by dołożyć swoją cyrkularną cegiełkę. I właśnie w ramach całego Tygodnia organizatorzy przybliżą konsumentom działania jakie mogą podejmować, by produkować jak najmniej odpadów, a przy tym nie rezygnować z komfortu życia. Znakomitą okazją do tego będą warsztaty dot. zrównoważonej mody, ograniczenia marnotrawienia żywienia, recyclingu.

Wszelkie inicjatywy podejmowane będą równocześnie w całej Europie, a każdy dzień tygodnia będzie poświęcony innemu tematowi.

Poniedziałek: Energia/Odnawialne źródła energii

AMBASADA SZWECJI – spotkanie nt. odnawialnych źródeł energii

Wtorek: Tekstylia/E-waste

Środa: Opakowania/tworzywa sztuczne

AMBASADA FINLANDII – spotkanie nt. tworzyw sztucznych

Czwartek: Rolnictwo/żywność

AMBASADA HOLANDII – spotkanie nt. cyrkularnego rolnictwa

Piątek: MAZOVIA CIRCULAR CONGRESS

Kulminacyjnym wydarzeniem będzie Mazovia Circular Congress (11 października) współorganizowany przez Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Kongres będzie spotkaniem polskich i międzynarodowych ekspertów oraz praktyków z obszaru gospodarki cyrkularnej.

Główne tematy: Circular Cities; przemysł 4.0; prezentacje firm posiadających technologie cyrkularne; prezentacje polskich start-up’ów

 

Strona www wydarzenia: www.circularweek.org

 

Szczegółowych informacji udziela:

Agnieszka Sznyk

Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO

a.sznyk@innowo.org

Tel. 667-099-033

 

 

 

 

 


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone