Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konferencja Time Machine 2019


Na konferencję zaproszeni zostali przedstawiciele europejskiego biznesu i środowisk akademickich, w celu omówienia potencjału danych i technologii związanych z dziedzictwem kulturowym w różnych dziedzinach. Uczestnicy będą mieli okazję wnieść wkład w mapę drogową w zakresie digitalizacji dziedzictwa kulturowego opracowywaną przez projekt Time Machine.

Prelegenci wiodących światowych instytucji naukowych, technologicznych i kulturalnych omówią rolę danych i technologii związanych z dziedzictwem kulturowym oraz ich wpływ na takie dziedziny, jak edukacja, branże kreatywne i kulturalne, rozrywka i biznes medialny, planowanie urbanistyczne, kształtowanie polityki miejskiej i inne.

Projekt Time Machine, finansowany ze środków UE, opracowuje mapę drogową działań badawczych na rzecz cyfryzacji europejskiego dziedzictwa kulturowego. Konferencja będzie okazją do zapoznania się z wynikami dotychczasowych badań, a także z planowanymi działaniami.

Program i lista prelegentów są dostępne na stronie konferencji Time Machine.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 października w Dreźnie w Niemczech, a rejestracja jest bezpłatna.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.