PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
Wczytuję mapę...

Data/Czas / Date/Time: 23/05/2018 - 24/05/2018
Całodniowe

Miejsce / Place: THE EGG BRUSSELS sala:

Kategorie tematyczne / Thematic categories:

Rodzaj wydarzenia / Type of event:

Organizator / Organizer:

Konferencja epiXchange, organizowana 23 maja 2018 r. w Brukseli, ma na celu budowanie środowiska zajmującego się badaniami nad padaczką.

Głównym celem jest przedstawienie najważniejszych wniosków z siedmiu dużych europejskich projektów badawczych w zakresie padaczki, omówienie wąskich gardeł i rekomendacji dotyczących dalszych działań.

Organizatorzy to siedem dużych projektów finansowanych przez UE dotyczących epilepsji: DESIRE, EpimiRNA, EPISTOP, EpiTarget, EpiCare, EpiPGX oraz Epixchange. 

Polska jest koordynatorem jednego  z tych projektów – prof. Sergiusz Jóźwiak z Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” jest koordynatorem projektu EPISTOP zrzeszającego 15 instytucji z 9 krajów (Polska, Włochy, Francja, Belgia, Czechy, Niemcy, Holandia, Austria i Australia).

Program konferencji dostępny jest tutaj.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale rejestracja (otwarta do 24 kwietnia) jest wymagana.

Następnego dnia – 24 maja, Komisja Europejska wraz z partnerami epiXchange organizuje warsztaty Translating Research into Action – Shaping the Future of the Epilepsy Research, w celu omówienia głównych osiągnięć, wyzwań, priorytetów w badaniach nad epilepsją oraz ustalenia zaleceń dla długoterminowej strategii o globalnym podejściu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w tym wydarzeniu odbywa się wyłącznie za zaproszeniem. Jeśli są Państwo zainteresowani tymi warsztatami, prosimy wysłać wiadomość e-mail na adres RTD-NEURO-SECTOR-E4@ec.europa.eu .


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone