Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Cluster Collaboration Day – Klastry w obliczu nowych wyzwań. Program COSME, Horyzont 2020, RIS

Data i czas:
22/02/2019  10:00 - 15:30
Miejsce:
Agencja Rozwoju Przemysłu
Sala:
Sala Plenarna, wejście C
Organizator
KPK PB UE

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na spotkanie dedykowane klastrom oraz małym i średnim firmom Cluster Collaboration Day – Klastry w obliczu nowych wyzwań. Program COSME, Horyzont 2020, RIS”. Wydarzenie to odbywa się w ramach EU Cluster Weeks. Na spotkanie zapraszamy 22 lutego 2019 w Warszawie w godzinach 10-15:30 w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie.

Cluster Collaboration Day poświęcony będzie przedstawieniu możliwości pozyskania grantów przez klastry,  zarówno w programach ramowych, jak i programach krajowych. Oferowane w tych programach instrumenty to szansa również dla MŚP działających w klastrach, które chcą rozwijać swoją działalność w kraju i na rynkach międzynarodowych. W czasie spotkania przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie realizowanych projektów,  zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz wsparcie na komercjalizacje pomysłów.

W spotkaniu będzie uczestniczyć Anna Sobczak –  Policy Officer for clusters and emerging industries in the context of smart specialisation in industrial modernisation  z Komisji Europejskiej, która przedstawi informacje dotyczące polityki klastrowej realizowanej w Komisji Europejskiej.

Podczas wydarzenia zostaną omówione:

  • założenia konkursu INNOSUP-01-2018-2020,
  • Europejska Rada ds. Innowacji (EIC),
  • konkurs COSME,
  • konkurs dla Klastrów Kluczowych
  • ekosystem mazowieckich klastrów jako przykład synergii,
  • Regionalne Inteligentne Specjalizacje i platforma S3,która wspiera kraje i regiony UE w opracowywaniu, wdrażaniu i przeglądach ich Strategii Badań i Rozwoju dla Inteligentnych Specjalizacji (RIS3).

Spotkanie poprowadzą eksperci z Komisji Europejskiej, Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Mazowieckiej Agencji Rozwoju Mazowsza oraz beneficjenci programów Horyzont 2020 i COSME.

Współorganizatorzy wydarzenia: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Enterprise Europe Network, Agencja Rozwoju Mazowsza, Agencja Rozwoju Przemysłu,  Związek Pracodawców Klastry Polskie, Mazowiecki Klaster Chemiczny.

Agenda wydarzenia: Agenda_22_02_2019

Materiały z wydarzenia:

Sesja I: Klastry w Programach Ramowych a Inteligentne Specjalizacje Regionów

Polityka Klastrowa w UE i platformy RIS3
Mazowiecki Klaster Innowacyjnych Technologii Fotonicznych
Potrzeby i mozliwosci polskich klastrow
Konkurs dla KKK
ARP – Klastry

Sesja II: Ekosystem polskich klastrów – jak skutecznie mogą konkurować o środki z Horyzontu2020, COSME, POIR

Konkurs H2020: Cluster facilitated projects for new industrial value chains
C-Vocher – Success story w programie H2020 Komponent Klastrow Regionalnych
Konkurs COSME: European Cluster Excellence Programme
DIGICLUSTERS – Success story w programie COSME

 

 

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.