PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

mikolaj.pyczak@kpk.gov.pl

Net4Society is offering an event for assuring and improving the quality of project proposals submitted to 2020 SC6 call this year. The aim of this Proposal Check Event for 2020 SC6  calls in is to increase the chances for funding and to transfer useful knowledge to the proposers. You will have an unique opportunity to discuss your propoals with experienced H2020 evaluators and gain feedback on work already done.

1Project
2Coordinator
3Partner
4Participants
5Additional

PROJECT:

Trzeci nabór w konkursie Komisji Europejskiej na Europejską Stolicę Innowacji rozpocznie się w marcu 2017 roku. Tytuł ten przypadnie miastom, które w najlepszy sposób promują innowacje, mające na celu poprawę życia mieszkańców.

Konkurs otwarty jest dla wszystkich miast w krajach członkowskich i stowarzyszonych z Programem Ramowym Horyzont 2020, o liczbie mieszkańców przekraczającej 100 tysięcy.

Ze wszystkich zgłoszonych miast, wybrane zostaną trzy. Zwycięzca konkursu, oprócz przyznania tytułowej nagrody, otrzyma nagrodę finansową w kwocie 1 mln euro. Miasta, które zajęły drugie i trzecie miejsce otrzymają nagrodę finansową w wysokości 100 tysięcy euro każde.

Bieżące informacje o konkursie dostępne są na stronie European Capital of Innovation. Więcej informacji na temat założeń konkursu można znaleźć również na Participant Portal.

14 listopada 2016 r. w Bratysławie odbędą się spotkania brokerskie poświęcone otwartym konkursom w obszarze „Europa w zmieniającym się świecie” w programie Horyzont 2020.

Spotkania poprzedzać będą dwudniową konferencję prezydencji Słowacji w Radzie UESocial Sciences and Humanities: a New Agenda for Europe’s Challenges„.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniach brokerskich i nawiązywania współpracy projektowej z partnerami z Europy.

Udział w obydwu wydarzeniach jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zapisy na spotkania brokerskie potrwają do 31 października 2016 r.

Francuska firma Acsystème SA zainteresowana jest współpracą w następujących tematach konkursów 2014-2015 obszaru Smart, Green and Integrated Transport:

MG 2.3-2014 – New generation of rail vehicles
MG 3.2-2014 – Advanced bus concepts for increased efficiency
GV 2-2014 – Optimised and systematic energy management in electric vehicles
GV 4-2014 – Hybrid light and heavy duty vehicles
GV 5-2014 – Electric two-wheelers and new light vehicle concepts
GV 6-2015 – Powertrain control for heavy-duty vehicles with optimised emissions
GV 8-2015 – Electric vehicles’ enhanced performance and integration into the transport system and the grid

Szczegóły: ETNA_Plus_Profile_Form_Acsysteme

Firma INAWA SAS oferuje swoją ekspertyzę dla tematów:

GV-4-2014 : Hybrid light and heavy duty vehicles
GV-5-2014 : Electric two wheelers and new ultra-light vehicle concepts
GV-6-2015: Powertrain control for heavy-duty vehicles with optimised emissions

INAWA_ETNA_Plus_Profile_Form_11072014

 

Uniwersytecki Park Naukowy Uniwersytetu w Żylinie (Słowacja) ogłosił konkurs na kierownika katedry Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA Chairs) w obszarze Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS).

Zadaniem finansowanych przez KE katedr EPB jest rozwój potencjału naukowego uczelni. Inicjatywa ta ma zmniejszyć przepaść innowacyjną w Europie, przyciągając do szkół wyższych czołowych naukowców, tak by mogły one rywalizować z ośrodkami badawczymi w całej Europejskiej Przestrzeni Badawczej (EPB).

Szczegółowe wymagania dla kandydatów do objęcia stanowiska i kierowania zespołem doświadczonych naukowców dostępne są na stronie http://www.uvp.uniza.sk/era-chair-holder/job-advertisement/.

Termin składania aplikacji to 31.08.2014 r.

ERA_Chair_Leaflet

Job_Advertisement_for_ERA_Chair_Holder_ITS

I konkurs na Core-Partners w ramach Clean Sky 2 jest już ogłoszony. Jego budżet to 206 mln euro.

W ostatnich tygodniach przed ogłoszeniem konkursu zmieniono klasyfikację programu Clean Sky 2 z „Research and innovation actions” na „Innovation actions”. Oznacza to że instytucje, które w obecnie mają status Core-Partners (II poziom zaangażowania po Members, budżet powyżej 10 mln euro) oraz Partners (III poziom, wyłonieni w Call for Proposals) będą miały takie same dofinansowanie, czyli 70% dla przedsiębiorców, 100% dla organizacji „non-profit” i dla wszystkich 25% kosztów pośrednich.

Termin składania wniosków upływa 15.10.2014 r.

Dokumentacja konkursowa i inne przydatne informacje dostępne są na stronie:
http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/calls/h2020-cs2-cpw01-2014-01.html

W przypadku pytań, prosimy kontaktować się z p. Armenem Jaworskim (NCBiR):
armen.jaworski@ncbir.gov.pl
tel.: +48 22 39 07 136