PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
<< Sie 2017 >>
pwścpsn
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

joanna.niedzialek@kpk.gov.pl

W ramach projektu Health NCP Network – HNN2.0  11 kwietnia 2017 r.  w godzinach 11:00-12:00 CET organizowane jest webinarium dotyczące „Birth Day Inducement Prize”. Przewidywany czas wydarzenia ok. 60 minut( 45 minut prezentacja i  15 min Q&A).

Webinarium jest bezpłatne, ale należy się zarejestrować do 7 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji na stronach projektu Health NCP Network.

Ta wiadomość jest ważna do 2017-04-11

W ramach inicjatywy  ACTIVE AND ASSISTED LIVING PROGRAMME  ICT for ageing well, został ogłoszony kolejny konkurs 2017 :

AAL packages/Integrated solutions

„Packages integrating different solutions based on ICT to support active, healthy and independent living of older adults”

Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) wspierających osoby z demencją. 

Termin składania wniosków upływa 24 maja 2017 r.

Więcej informacji na stronach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Informacji w sprawie konkursu udziela:

 Joanna Makocka

tel. +48 22 39 07 233, +48 519 684 989

e-mail: joanna.makocka@ncbr.gov.pl

Sekcja Zarządzania Programami Kooperacyjnymi
Dział Zarządzania Programami
Kontakt w sprawach finansowych:
Marzena Cybulska
tel.:  + 48 22 39 07 395
Dział finansowy

Więcej informacji na stronach AAL.

W ramach projektu  Fit for Health 2.0 organizowane jest webinarium w dniu 4 kwietnia 2017 r.  dotyczące badań klinicznych w projektach Programu Ramowego Horyzont 2020 w obszarze  Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan.

Webinarium jest bezpłatne, ale konieczna jest rejestracja. Termin rejestracji upływa 29 marca 2017 r.

 

 

 

Ta wiadomość jest ważna do 2017-04-04

Przypominamy o otwartym konkursie  w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju dotyczącym chorób neurodegeneracyjnych.

Nabór wniosków wstępnych (pre-proposal) w ramach międzynarodowego konkursu organizowanego w ramach programu The EU Joint Programme – Neurodegenerative Disease Research (JPND)  trwa do 6 marca 2017 r. godz. 23:59 C.E.T.

Więcej informacji na stronach NCBR.

 

Ta wiadomość jest ważna do 2017-03-06

Informujemy, że 11 stycznia 2017 r. otwarto nabór wniosków w II międzynarodowym konkursie organizowananym w ramach programu ERA-NET NEURON Cofund.

Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu neurologii, termin składania wniosków upływa  z dniem 14 marca 2017 r. (14:00 CET)

Więcej informacji na stronach NCBR.

Na stronach the European IPR Helpdesk  został zamieszczony harmonogram webinariów na I półrocze 2017 r.

Poniżej przedstawiamy harmonogram webinariów:

Więcej informacji można znaleźć na stronie IPR Helpdesk.

 

 

W dniach 8-9 lutego  2017 r. w Paryżu odbędzie się już trzecia konferencja Międzynarodowego Konsorcjum Badań Chorób Rzadkich, na której będzie możliwość zapoznania się  z postępem prac konsorcjum w obszarze chorób rzadkich, które działa  już od 5 lat.

Do udziału w konferencji są zaproszeni badacze, politycy, liderzy opinii i przedstawiciele przemysłu z całego świata, związani z dziedziną chorób rzadkich. Konferencja będzie okazją do prezentacji dotychczasowych osiągnięć i wyznaczenia kolejnych etapów i kierunków prac nad diagnozowaniem i terapią chorób rzadkich.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie wydarzenia.

 

 

W dniach  10 – 12 maja  2017 r. na Malcie organizowany jest eHealth Week 2017. Wydarzenie wpisuje się w kalendarz maltańskiej prezydencji UE.

Health Week 2017 zgromadzi uczestników z całego świata, którzy omówią zagadnienia związane z opieką zdrowotną z wykorzystaniem technologii informacyjnych.

Rejestracja na spotkanie jest już otwarta. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Poniżej prezentujemy zestawienie polskich jednostek uczestniczących w programie ramowym Horyzont 2020 w obszarze: Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan.

Wśród projektów są 4 finansowane w ramach instrumentu dla MŚP oraz 5 w ramach ERA-NET, do których przystąpiło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowe Centrum Nauki.

W ramach ERA-NET Komisja Europejska dofinansowuje działania koordynacyjne dla realizacji projektów ERA-NET natomiast nie  finansuje badań, są one finansowane w 100% ze środków krajowych. W przypadku projektów ERA-NET z udziałem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju są to środki pochodzące z budżetu nauki.

Więcej informacji odnośnie tego typu projektów można znaleźć na stronie NCBiR.

 

ERA-NET E-Rare jest inicjatywą wspierającą finansowanie krajowych/regionalnych programów badawczych w zakresie chorób rzadkich.

Kolejny konkurs w ramach inicjatywy zostanie otwarty 5 grudnia 2016 r. 

Więcej informacji na stronach:

http://www.erare.eu/joint-call/9th-joint-call-european-research-projects-rare-diseases-jtc-2017

oraz w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju:

Marcin Chmielewski
Sekcja zarządzania programami badań BIOMED
Dział Zarządzania Programami Badań Stosowanych
e-mail: marcin.chmielewski@ncbr.pl
tel. +48 22 244 28 58 w.109

 

W dniach 5 -8 grudnia 2016 r. w Brukseli odbędzie „European Summit on Digital Innovation for Active and Healthy Ageing„.

Spotkanie będzie poświęcone wypracowaniu wspólnego programu państw członkowskich na rzecz starzejącego się społeczeństwa. W programie wydarzenia znalazły się także tematy związane z działaniami wspierającymi jak najdłuższą samodzielność osób starszych oraz zwiększenia liczby innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zdrowia i aktywnego starzenia się.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

7 listopada  2016 r.  europejski IPR Helpdesk we współpracy z projektem Fit for Healh 2.0 oraz Enterprise Europe Network organizują webinarium na temat: „IP Challenges in Life Science„.

Seminarium odbędzie się w godzinach 10:30 – 11:45 i będzie poświęcone ochronie, jak również zarządzaniu własnością intelektualną.

Więcej informacji i rejestracja na stronie IPR Helpdesk.

Kolejne webineria będą zorganizowane:

W dniach 15 – 17 listopada 2016 r. w  Dusseldorfie organizowane jest spotkanie partnerskie dla sektora związanego z medycyną.

Organizatorami tego wydarzenia są między innymi:  ZENIT GmbH  i  Healthcare Sector Group of the Enterprise Europe Network oraz  projekt Fit for health 2.0.

Rejestracja na wydarzenie jest otwarta do 7 listopada br.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

 

W ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli organizowane jest szkolenie dotyczące aktywnego i zdrowego starzenia się. Uczestnictwo w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast jest bezpłatne. Wydarzenie odbywa się w dniach 10-13 października br.

Rejestracja otwarta  jest do 26 września br.

Więcej informacji: http://ec.europa.eu/regional_policy/regions-and-cities/2016/register.cfm

 

 

Ta wiadomość jest ważna do 2016-09-26

Komisja Europejska w trzecim kwartale tego roku planuje otwarcie konsultacji społecznych” Promoting policy dialogue & international cooperation on eHealth globally (eHealth Action Plan)„. Więcej informacji będzie można znaleźć na stronach KE.

Na stronach komisyjnych można znaleźć również informacje o konsultacjach, które już się odbyły. Dotyczyły one między innymi zielonej księgi „eHealth Action Plan 2012-2020”, która zapoczątkowała szeroko zakrojone  konsultacje na  temat  istniejących  barier i kwestii związanych z mZdrowiem.

Termin składania wniosków do konkursu w obszarze Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan  został wydłużony przez Komisję Europejską na 7 czerwca 2016 br.

Zainteresowani tematem EU-Japan cooperation on Novel ICT Robotics based solutions for active and healthy ageing at home or in care facilities i informacjami o partnerze z Japonii mogą kontaktować się z japońskim punktem kontaktowym:

NCP Japan:  EU-Japan Centre for Industrial Cooperation

Email: ncp-japan@eu-japan.gr.jp

Address: 1-27-6-4F, Shirokane, Minato-ku, 108-0072, Tokyo, Japan

Tel: +81 – (0)3-6408-0281 – Fax: +81 – (0)3-6408-0283

Ta wiadomość jest ważna do 2016-06-07

Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE, partner projektu IncoNet CA, zaprasza do udziału w sesji dedykowanej współpracy Unia Europejska – kraje Azji Centralnej w dziedzinie zdrowia: ”INCONET CA Session in EIT Health InnoStars”, która się odbędzie 13 maja 2016 r. podczas II HARC Conference w Łodzi.

Projekt STI International Cooperation Network for Central Asian countries – IncoNet CA”, w ramach którego organizujemy sesję, ma na celu;

  • określenie priorytetów w badaniach naukowych w zakresie trzech wyzwań społecznych o szczególnym znaczeniu dla Unii Europejskiej oraz Azji Centralnej tj. zmian klimatu, energii i zdrowia
  • zwiększenie udziału krajów Centralnej Azji w Programie Ramowym Horyzont 2020
  • oraz nawiązanie kontaktów z europejskimi platformami innowacyjnymi.

Wydarzenie ma również na celu przybliżyć misje i działania europejskiej inicjatywy w obszarze Zdrowia EIT Health InnoStars zaproszonym ekspertom z krajów Centralnej Azji.

Więcej informacji oraz program  na stronie konferencji.

 

 

W ramach Infect-ERA (Coordination of European funding for infectious diseases research) Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs z zakresu chorób zakaźnych.

Infect-ERA jest inicjatywą zajmująca się chorobami zakaźnymi, której celem jest między innymi  wzmocnienie europejskich badań naukowych w obszarza chorób zakaźnych.

Wnioski składane w konkursie powinny mieścić się w poniższej tematyce:

  • The host-pathogen interactions, with regard to clinically relevant microbial clones, focused on host susceptibility (e.g. innate immune response, populations at risk, etc.).
  • Development of innovative strategies for the diagnostic and treatment of high clinically relevant microbial infections; optimisation of antimicrobial therapy in an individual patient and development of biomarkers to allow individual response prediction.

Termin składania wniosków 17 marca 2016 r., godz. 17.00 czasu środkowoeuropejskiego.

 Więcej informacji na stronach Narodowego Centrum Nauki.

Narodowe Centrum Nauki wraz z siecią JPI-EC-AMR (Joint Programming Initiative on Antimicrobial Resistance) ogłosiło konkurs  na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące oporności na antybiotyki.

Głównym celem projektu ma być wyjaśnienie dynamiki procesu oporności antybiotykowej u bakterii, jego rozwoju i przekazywania na poziomie genetycznym, komórkowym, w organizmach zwierzęcych i ludzkim oraz w społeczeństwie i środowisku, w celu planowania i oceny postępowań zaradczych i interwencyjnych dotyczących kontroli zjawiska oporności antybiotykowej.

Termin składania wniosków upływa 21 marca 2016 r., godz. 17.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Więcej informacji na temat ogłoszonego konkursu na stronach Narodowego Centrum Nauki.

Komisja Europejska udostępniła na swojej stronie narzędzie on-line dla wnioskodawców ułatwiające znalezienie partnerów do projektu w ramach programu Horyzont 2020.

Narzędzie to jest dedykowane wszystkim, którzy zamierzają złożyć wnioski do konkursów ogłaszanych w ramach obszaru „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan”. Potencjalni partnerzy mogą zamieszczać swoje profile on-line do konkretnych tematów związanych z wykorzystaniem ICT w obszarze zdrowia.

Więcej informacji oraz tematyka znajduje się na stronie KE.