
Zbigniew Turek
Nagranie https://bit.ly/2lQ2OnR zawiera podstawowe wskazówki dla wnioskodawców, którzy chcą skorzystać z wydarzeń partnerskich aby znaleźć partnerów do projektów, a także poprawić rozpoznawalność swojej organizacji czy wypromować swój potencjał.
W nagraniu zaprezentowano:
- systematyczne podejście do wydarzeń partnerskich UE
- podstawowe zasady sporządzania profilu
- najlepsze praktyki
- kontrolę jakości.
ORGANIZATORZY: Webinarium zostało zorganizowane przez dwa projekty NCP Networks, ETNA2020 i NCPs Care.
7 października 2019 roku organizowane są w Brukseli: dzień informacyjny i spotkania brokerskie do ostatnich konkursów w programie Horyzont 2020 dla obszaru Transport.
Na ostatnie w programie H2020 konkursy transportowe, tj: mobilność na rzecz rozwoju (MG), zautomatyzowanego transportu drogowego (ART), ekologicznych pojazdów (EGVI), Blue Growth (BG) oraz nowej generacji akumulatorów (BAT) przeznaczone będzie 365 mln euro. otwarcie konkursów – w zależności od tematu – planowane jest na 3 września 2019 i 3 grudnia 2019 r.
Zachęcamy do udziału w dniu informacyjnym, a szczególnie do aktywnego zaangażowania się w spotkania brokerskie, jak też wygłoszenia krótkich prezentacji.
Rejestracja na dzień informacyjny dostępna jest na stronie Komisji Europejskiej, więcej informacji o spotkaniu brokerskim – tutaj
7 października 2019 r. odbędzie się w Brukseli dzień informacyjny dla obszaru Transport w programie Horyzont 2020. Po południu, w tym samym miejscu, odbędzie się sesja brokerska, która da Państwu możliwość nawiązania kontaktów i poszukiwania partnerów do utworzenia konsorcjum.
Na ostatnie konkursy transportowe: mobilność na rzecz rozwoju (MG), zautomatyzowanego transportu drogowego (ART), ekologicznych pojazdów (EGVI) oraz nowej generacji akumulatorów (BAT) przeznaczone będzie 365 mln euro.
Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniach brokerskich jak i też wygłoszenia krótkich prezentacji.
Rejestracja na dzień informacyjny dostępna jest na stronie Komisji Europejskiej, więcej informacji o spotkaniu brokerskim – tutaj.
Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem rejestracja może zakończyć się wcześniej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (ok. 700).
Projekt ETNA2020, sieć krajowych punktów kontaktowych programu Horyzont 2020 na rzecz inteligentnego, ekologicznego i zintegrowanego transportu organizuje webinarium dotyczące RODO i etyki w programach badawczych tematyki transportowej.
Termin: Czwartek, 16 maja 2019 r., w godzinach 11:00-12:00.
Koncepcja: Postępy technologiczne, takie jak sztuczna inteligencja i analiza dużych zbiorów danych, stają się coraz ważniejsze w transporcie. Etyka i ochrona prywatności stały się kluczowymi kwestiami podczas prowadzenia badań nad transportem i odgrywają ważną rolę w kształtowaniu opinii publicznej na temat bieżących i przyszłych postępów technologicznych, takich jak zautomatyzowana i połączona mobilność.
Więcej informacji i rejestracja na stronie ETNA2020.
Firma CMI poszukuje chętnych do współpracy w tematach bateryjnych na konkursy 2019 r. Nabór wniosków jest otwarty do 25 kwietnia 2019 r.
CMI (Cockerill Maintenance & Ingénierie) to międzynarodowy dostawca technologii i usług, wyspecjalizowany w energetyce, obronie, metalach, środowisku i ogólnie w przemyśle.
Tematy, jakimi jest zainteresowana belgijska firma:
- LC-BAT-4-2019 : Advanced Redox Flow Batteries for stationary energy storage
- LC-BAT-3-2019 : Simulation and Modelling for Redox Flow Battery Development
Pełen opis oferty można przeczytać tutaj.
Uniwersytet w Liège poszukuje chętnych do współpracy w konkursach 2019 r. w tematach dotyczących baterii. Nabór wniosków jest otwarty do 25 kwietnia 2019 r.
GREEnMat to belgijskie laboratorium uniwersyteckie zdolne do produkcji i ewaluacji materiałów nieorganicznych do akumulatorów litowo-jonowych od skali laboratoryjnej do pilotażowej.
Tematy, w których udziałem jest zainteresowana belgijska uczelnia:
- LC-BAT-1-2019 : Strongly improved, highly performant and safe all solid state batteries for electric vehicles
- LC-BAT-2-2019 : Strengthening EU materials technologies for non-automotive battery storage
- LC-BAT-5-2019 : Research and innovation for advanced Li-ion cells (generation 3b)
- LC-BAT-6-2019 : Li-ion Cell Materials & Transport Modelling
Pełen opis oferty można przeczytać tutaj.
Wydarzenie jest skierowane jest do zainteresowanych firm, organizacji badawczych, uniwersytetów i MŚP, które chcą realizować projekty badawcze i innowacyjne w dziedzinie mobilności kolejowej finansowanych w ramach programu Shift2Rail.
Dzień informacyjny organizowany jest w Brukseli, 6 lutego 2019 roku.
W agendzie zaplanowano także spotkania z koordynatorami, spotkania partnerskie oraz spotkania ze służbami finansowo prawnymi.
Więcej informacji (w tym agenda i rejestracja) na stronie https://shift2rail.org/
30 stycznia 2019 r. Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE i Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na dzień informacyjny wyzwania SC4 „Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport” poświęcony konkursom na ostatnie dwa lata programu Horyzont 2020 w obszarze Baterii przyszłej generacji (dla zastosowań mobilnych i stacjonarnych) i obejmujących między innymi zagadnienia:
- materiałów elektrolitowych (nieorganicznych, polimerów),
- projektowania i produkcji ogniw bateryjnych,
- modelowania matematycznego procesów elektrochemicznych i in.,
- systemów zarządzania i kontroli oraz bezpieczeństwa i niezawodności,
- mikro-sensorów i modułów do monitorowania i diagnostyki statusu ogniw.
W agendzie przewidziano:
- prezentacje o krajowych źródłach finansowania badań z obszaru baterii,
- informacje o konsorcjach Pol-Stor-En oraz Battery Alliance Polska,
- informacje o konkursach Marii Skłodowskiej Curie.
Na organizowanym spotkaniu będzie również możliwość wygłoszenia krótkich (max. 3 min.) prezentacji pomysłów projektowych na w/w zagadnienia oraz dotychczasowych osiągnięć w rozwoju technologii bateryjnych dotyczących całego łańcucha wartości (w tym drugiego życia baterii i jej recyklingu), które można zgłaszać do 28 stycznia br. do godz. 15.00 na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl.
Wszystkim autorom pomysłów projektowych zaproponujemy dodatkowo dalszą pomoc w przygotowaniu wniosku projektowego.
Termin zakończenia rejestracji na to wydarzenie upływa 29 stycznia 2019 r. o godzinie 12.00. Więcej informacji, wstępną agendę i dostęp do rejestracji (obowiązkowa) znajdą Państwo na stronie wydarzenia.
ETNA2020 przy zaangażowaniu wspólnego przedsięwzięcia Shift2Rail organizuje 14 stycznia 2019 roku w godz. 11:00-12:30 webinarium dotyczące nowych konkursów w 2019 r.
Celem webinarium jest przedstawienie – oprócz tematów konkursowych – praktycznych aspektów administracyjnych i finansowych przy składaniu wniosku. Jako wstęp do tematu zostanie przedstawiona struktura, cel i sposób działania wspólnego przedsięwzięcia.
Więcej informacji, w tym rejestracja podana na stronie projektu ETNA2020.
5 grudnia 2018 r. odbędzie się webinarium pt. Jak napisać dobry wniosek projektowy. Seminarium adresowane jest do interesariuszy, jak i do punktów kontaktowych do 4. wyzwania społecznego w programie Horyzont 2020 – Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport.
W ciągu godziny uczestnicy tego webinarium będą mieli przegląd procesu składania wniosków dotyczących H2020. Uczestnikom udzielone zostaną wskazówki i porady dotyczące przygotowania wniosku projektowego.
Wydarzenie odbędzie się we środę, 5 grudnia 2018 r., w godzinach od 10:00 do 11:00 (CEST)
Więcej informacji i obowiązkowa rejestracja (do 4 grudnia 2018 do godz. 11.00) dostępna jest na stronie projektu ETNA2020.
zaplanowany na 27 listopada 2018 roku.
W agendzie przewidziano prezentacje:
– ministerstw ( MIB, ME) dotyczących rozwoju transportu autonomicznego i elektromobilności w Polsce
– interesujących idei projektowych/propozycji współpracy (z całego obszaru SC4) wygłoszonych na spotkaniu brokerskim w Barcelonie z 13-14.11.2018 roku
– jak przygotować dobry wniosek projektowy,
– jak nawiązać współpracę europejską
oraz wystąpienia przedstawicieli miast polskich realizujących projekty związane z autonomizacją transportu i elektromobilnością.
W agendzie zaplanowano również możliwość krótkich (max. 3 min.) prezentacji pomysłów projektowych i potrzeb technologicznych (np. miast) związanych z autonomizacją transportu oraz ekomobilnością oraz profili instytucji zainteresowanych uczestnictwem w w/w konkursach, które można zgłaszać do 23 listopada do godz. 15.00 na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl
Termin zakończenia rejestracji upływa 26 listopada 2018 o godzinie 09-tej. Więcej informacji w tym agenda i dostęp do rejestracji znajdą Państwo na stronie http://www.kpk.gov.pl/?event=tematyka-transportu-autonomicznego-i-elektromobilnosci-przewidziana-na-ostatnie-dwa-lata-programu-h2020
Wszystkim autorom pomysłów projektowych zaproponujemy pomoc w przygotowaniu wniosku projektowego lub/i wypromowaniu idei na poziomie europejskim.
Dzień informacyjny odbędzie się w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, w Warszawie przy ul. Pawińskiego 5B.
Spotkanie jest bezpłatne. Rejestracja jest obowiązkowa. Liczba miejsc ograniczona
ETNA2020 organizuje 22 listopada 2018 w Brukseli Dzień informacyjny EIT dla transportu, przy uprzejmym wsparciu biura EIT w Brukseli. Jest to wyjątkowa okazja dla przedstawicieli KPK, doradców Enterprise Europe Network i innych powiązanych interesariuszy w obszarze innowacji w transporcie, aby zapoznać się z EIT i zrozumieć relacje wybranych społeczności innowacyjnych z transportem. Uczestnicy zostaną zapoznani, w jaki sposób podejścia wielopodmiotowe, takie jak CIVITAS i JPI Urban Europe, odnoszą się do wyzwań związanych z transportem w kontekście partycypacyjnym i interdyscyplinarnym.
Więcej informacji i rejestracja pod adresem
Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE serdecznie zaprasza na dni informacyjne wyzwania SC4 – „Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport” poświęcone konkursom na ostatnie dwa lata programu Horyzont 2020:
- Mobilność na rzecz rozwoju (Mobility for Growth) oraz błękitny rozwój (Blue Growth) i obejmującego między innymi zagadnienia:
- Niskoemisyjnego i zrównoważonego transportu
- Bezpieczeństwa w transporcie
zaplanowanym na 13 listopada 2018 roku
W agendzie przewidziano również możliwość krótkich (max. 3 min.) prezentacji pomysłów projektowych na w/w zagadnienia oraz profili instytucji zainteresowanymi uczestnictwem w w/w konkursach, które można zgłaszać do 10 listopada do godz. 15.00 na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl
Termin zakończenia rejestracji na to wydarzenie upływa 12 listopada 2018 o godzinie 9.00. Więcej informacji i dostęp do rejestracji znajdą Państwo na stronie.
- Transport autonomiczny oraz elektromobilność
zaplanowanym na 27 listopada 2018 roku.
W agendzie przewidziano również możliwość krótkich (max. 3 min.) prezentacji pomysłów projektowych związanych z tematyką konkursową oraz profili instytucji zainteresowanych uczestnictwem w w/w konkursach, które można zgłaszać do 23 listopada do godz. 15.00 na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl
W agendzie zaplanowano prezentacje:
- ministerstw dotyczących rozwoju transportu autonomicznego i elektromobilności w Polsce;
- interesujących idei projektowych/propozycji współpracy z całego obszaru SC4; wygłoszonych na spotkaniu brokerskim w Barcelonie z 13-14.11.2018 r.;
- jak przygotować dobry wniosek projektowy;
- jak nawiązać współpracę europejską;
- oraz wystąpienia przedstawicieli miast polskich realizujących projekty związane z autonomizacją transportu i elektromobilnością.
Termin zakończenia rejestracji upływa 26 listopada 2018 o godzinie 9.00. Więcej informacji i dostęp do rejestracji znajdą Państwo na stronie.
Wszystkim autorom pomysłów projektowych zaproponujemy dodatkowo dalszą pomoc w przygotowaniu wniosku projektowego, które jednocześnie upowszechnimy po całej europejskiej sieci punktów kontaktowych z obszaru Transportu.
Obydwa dni informacyjne odbędą się w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, w Warszawie przy ul. Pawińskiego 5B.
Spotkania są bezpłatne. Rejestracja jest obowiązkowa. Liczba miejsc ograniczona
Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE serdecznie zaprasza na dni informacyjne wyzwania SC4 – Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport poświęcone konkursom na ostatnie dwa lata programu Horyzont 2020:
1. Mobilność na rzecz rozwoju (Mobility for Growth) oraz błękitny rozwój (Blue Growth) i obejmującego między innymi zagadnienia:
- Niskoemisyjnego i zrównoważonego transportu
- Bezpieczeństwa w transporcie
zaplanowanym na 13 listopada 2018 roku.
W agendzie przewidziano również możliwość krótkich (max. 3 min.) prezentacji pomysłów projektowych na w/w zagadnienia oraz profili instytucji zainteresowanymi uczestnictwem w w/w konkursach, które można zgłaszać do 10 listopada do godz. 15.00 na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl
Termin zakończenia rejestracji upływa 12 listopada 2018 o godzinie 09.00. Więcej informacji i dostęp do rejestracji znajdą Państwo na stronie wydarzenia.
2. Transport autonomiczny oraz elektromobilność
zaplanowanym na 27 listopada 2018 roku.
W agendzie przewidziano również możliwość krótkich (max. 3 min.) prezentacji pomysłów projektowych związanych z tematyką konkursową oraz profili instytucji zainteresowanych uczestnictwem w w/w konkursach, które można zgłaszać do 23 listopada do godz. 15.00 na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl
W agendzie zaplanowano prezentacje:
- ministerstw dotyczących rozwoju transportu autonomicznego w Polsce
- jak przygotować dobry wniosek projektowy,
- jak nawiązać współpracę europejską
- oraz wystąpienia przedstawicieli miast polskich realizujących projekty związane z autonomizacją transportu i elektromobilnością.
Termin zakończenia rejestracji upływa 26 listopada 2018 o godzinie 9.00. Więcej informacji i dostęp do rejestracji znajdą Państwo na stronie wydarzenia.
Autorom interesujących pomysłów projektowych, które zostaną przesłane na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl do 5 listopada do godziny 12.00, zaproponuję ich osobiste przedstawienie na spotkaniu brokerskim w Barcelonie, które odbędzie się 14 listopada 2018. W tym przypadku idee projektowe mogą obejmować całą tematykę konkursową na 2019 rok opisaną w programach prac
Wszystkim autorom pomysłów projektowych zaproponujemy dodatkowo dalszą pomoc w przygotowaniu wniosku projektowego, które jednocześnie upowszechnimy po całej europejskiej sieci punktów kontaktowych z obszaru transportu.
Obydwa dni informacyjne odbędą się w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, w Warszawie przy ul. Pawińskiego 5B.
Spotkania są bezpłatne. Rejestracja jest obowiązkowa. Liczba miejsc ograniczona
Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE serdecznie zaprasza na dzień informacyjny poświęcony konkursom: transportu autonomicznego oraz elektromobilności przewidzianym na 2019 rok i tematom na 2020 programu ramowego H2020. Dzień informacyjny zaplanowano na 27 listopada 2018 roku w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, w Warszawie przy ul. Pawińskiego 5B.
W agendzie przewidziano możliwość krótkich (max. 3 min.) prezentacji pomysłów projektowych związanych z tematyką konkursową oraz profili instytucji zainteresowanych uczestnictwem w w/w konkursach, które można zgłaszać do 23 listopada do godz. 15.00 na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl
Autorom interesujących pomysłów projektowych, które otrzymam do:
– 5 listopada do godziny 12.00 – zaproponuję ich osobiste przedstawienie na spotkaniu brokerskim w Barcelonie, które odbędzie się 14 listopada br.
– 23 listopada – upowszechnię po całej sieci punktów kontaktowych z obszaru transportu.
W tym przypadku idee projektowe mogą obejmować całą tematykę konkursową na 2019 rok opisaną w programach prac:
Wszystkim autorom pomysłów projektowych zaproponuję dodatkowo dalszą pomoc w przygotowaniu wniosku projektowego.
W agendzie zaplanowano prezentacje:
- ministerstw dotyczących rozwoju transportu autonomicznego w Polsce;
- jak przygotować dobry wniosek projektowy;
- jak nawiązać współpracę europejską;
- o sprawach finansowych i wynagrodzeniach w H2020;
oraz wystąpienia przedstawicieli miast polskich realizujących projekty związane z autonomizacją transportu i elektromobilnością.
Spotkanie jest bezpłatne. Rejestracja jest obowiązkowa. Liczba miejsc ograniczona.
Termin zakończenia rejestracji upływa 26 listopada 2018 o godzinie 9.00.
Dodatkowo informujemy, że dzień informacyjny z tematyk: mobilność dla rozwoju (Mobility for Growth) i błękitny rozwój (Blue Growth) wyzwania SC4 –„Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport” programu H2020 jest organizowany 13 listopada 2018 roku http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-wyzwania-inteligentny-ekologiczny-i-zintegrowany-transport-sc4-programu-h2020 na który również serdecznie zapraszamy.
Uprzejmie informujemy, że dzień informacyjny z obszaru transportu na konkursy 2019 roku programu H2020 organizowany przez Komisję Europejską 23 października 2018 roku odbędzie się w formie wirtualnej.
Dzień informacyjny będzie transmitowany online i na żywo z tweetem z hashtagiem #H2020transport
Agenda wydarzenia jak i rejestracja dostępne są ze strony
Przygotuj swoje pytania! Możesz wysłać je z wyprzedzeniem na INEA-H2020-Transport-Infoday@ec.europa.eu
Podczas wydarzenia też będzie można zadawać pytania, na które eksperci z Komisji odpowiedzą podczas dedykowanej sesji pytań i odpowiedzi na koniec dnia informacyjnego.
Spotkania brokerskie z tematyki transportu na br. odbędą się 13 i 14 listopada 2018 w Barcelonie.
Zapraszamy do udziału zarówno w dniu informacyjnym jak i spotkaniu brokerskim.
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, wraz z Europejską Komisją ds. Gospodarczych ONZ, zaprasza do udziału w konferencji „Żegluga Łączy”. Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2018 roku, we Wrocławiu.
Celem konferencji jest spotkanie wysokich rangą przedstawicieli międzynarodowych instytucji, liderów i decydentów zajmujących się rozwojem transportu oraz zwrócenie ich uwagi na potrzebę rozwoju sektora transportu wodnego śródlądowego. Spotkanie przedstawicieli środowiska międzynarodowego przełoży się na zwrócenie większej uwagi na kwestie związane z transportem wodnym śródlądowym zarówno w Europie, jak i poza nią. Jednym z głównych celów konferencji jest wzmocnienie europejskiej i międzynarodowej świadomości w zakresie możliwości oferowanych przez sektor transportu wodnego śródlądowego. Podczas debat i sesji poruszone zostaną takie tematy jak rozwój kluczowej dla warunków nawigacyjnych infrastruktury, digitalizacja i szeroki dostęp do danych i informacji, ekologia transportu, edukacja w zakresie potrzeb sektora i inne.
Strona internetowa konferencji: www.konferencjaiww.pl.
Spotkania sieciowe i brokerskie związane z tematyką konkursową na lata 2018 i 2019 ogłoszoną w Programie Prac 2018-2020 wyzwania Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport w programie Horyzont 2020 organizowane są w dniach 17-19 kwietnia 2018 roku w Wiedniu w ramach konferencji TRA2018.
Szczegółowa informacja o spotkaniach oraz możliwość rejestracji dostępna jest tutaj.
W ramach spotkań projektowych istnieje też możliwość zaprezentowania propozycji projektów lub/i potencjału badawczo-innowacyjnego Państwa instytucji. Rejestracja na to wydarzenie otwarta jest do 9 marca 2018 r.
Zachęcamy do udziału!
Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE zaprasza na dni informacyjne konkursów transportowych programu Horyzont 2020 ogłoszonych na 2018 rok: Czytaj dalej
Informujemy, że 17 października br. otworzono rejestrację na dzień informacyjny jak i na spotkania brokerskie związane z konkursami transportowymi na lata 2018-2019, wyzwania społecznego SC4, organizowane w Brukseli 13 grudnia br.:
- dzień informacyjny https://ec.europa.eu/inea/en/news-events/events/horizon-2020-transport-info-day
- spotkania brokerskie https://www.b2match.eu/h2020transportcall2018/
Spotkania brokerskie poprzedzone będą prezentacjami pomysłów projektowych jak i potencjału badawczego uczestników spotkania.
Rejestracja na wydarzenia potrwa nie dłużej niż dziesięć dni. Zachęcamy do szybkiej rejestracji.
Ponadto informujemy, że:
- 10 listopada br. w Instytucie Lotnictwa organizowany jest dzień informacyjny poświęcony tematyce lotniczej przewidzianej na lata 2018-2020 programu Horyzont 2020 obejmującej między innymi zagadnienia:
- bezpieczeństwa związanego z oblodzeniem
- projektowania samolotów w tym hybrydowych/elektrycznych
- aerodynamiki i innowacyjnych systemów napędowych
- wpływu lotnictwa na zmiany klimatyczne
- biopaliwa, ich produkcji i technologii paliw alternatywnych dla lotnictwa
- tematykę dronów
W agendzie przewidziano także możliwość krótkich (3 min.) prezentacji pomysłów projektowych dotyczących przedstawionych zagadnień. Prezentacje można zgłaszać do 7 listopada br. na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl
Przedstawiona będzie również prezentacja o sprawach finansowych i wynagrodzeniach w Horyzoncie 2020.
Spotkanie jest bezpłatne. Rejestracja jest obowiązkowa przez stronę www.kpk.gov.pl lub bezpośrednio pod adresem https://www.kpk.gov.pl/?event=tematyka-transportu-lotniczego-w-konkursach-programu-h2020-na-lata-2018-2020
Termin zakończenia rejestracji upływa 7 listopada br. o godzinie 15.00.
2. W Ljubljanie (Słowenia) organizowane są:
- 6-7.11.2017 roku – 4th conference „Transport and Research in the Danube region” (http://www.trans-slo.org/),
- 8.11.2017 roku Seminar “How to participate in H2020 Transport Projects” on best practices to succeed in H2020 proposals.( http://www.transport-ncps.net/
3. Opublikowano wersją roboczą programu prac WP2018-2020 z obszaru SC4 https://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/sites/horizon2020/files/17092720final-pre-publ-cps-h2020-sc4-2018-2020.pdf
Zachęcamy do udziału w spotkaniach brokerskich poświęconych konkursom zaplanowanym na 2017 rok z obszaru transport w programie Horyzont 2020. Rejestrować się można do 27 marca br.
Dotychczas spotkania takie odbywały się wyłącznie w Brukseli. Tym razem, dzięki staraniom Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE Komisja Europejska zgodziła się, aby spotkania brokerskie odbyły się podczas konferencji TRA 2016 21 kwietnia 2016 r. w Warszawie.
Dodatkową zaletą tych spotkań jest to, że zaplanowano je:
– kilka miesięcy przed ogłoszeniem konkursów, których tematy są już znane a terminy składania przypadają na 2017 rok (http://ec.europa.eu/research/participants/data/ref/h2020/wp/2016_2017/main/h2020-wp1617-transport_en.pdf).
– odbywają się podczas kongresu TRA2016, na który przyjedzie ponad dwa tysiące przedstawicieli nauki, badań i przemysłu z całej z Europy (i nie tylko) reprezentujących branże transportu drogowego, szynowego, wodnego oraz lotniczego (głównie lotniska) i bez wątpienia wielu z nich weźmie udział w spotkaniach brokerskich.
Udział w spotkaniach brokerskich jest bezpłatny, jednakże warunkiem uczestniczenia w tym wydarzeniu jest rejestracja przynajmniej na jeden dzień (21.04.2016 r.) na płatną konferencję TRA.
Więcej o spotkaniach brokerskich na stronie https://www.b2match.eu/h2020transportcall2017.