PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Adam Głuszuk

Dni informacyjne i spotkania brokerskie dotyczące konkursów na lata 2019-2020 w programie Horyzont 2020

Data Tytuł Miejsce
16 grudnia 2019  Jak skutecznie wdrażać strategie B+R w polskim przemyśle? Warszawa
16 stycznia 2020 Science with and for Society Brokerage Event 2020 Bruksela
20 stycznia 2020 Horyzont 2020 i LIFE wspierają efektywność energetyczną – spotkanie informacyjne Warszawa
29-30 stycznia 2020 Security Mission Information & Innovation Group (SMI2G) Bruksela

Webinarium zostanie zorganizowane 11 grudnia 2017 r. w godz. 10:00-11:00, w ramach projektu Black Sea Horizon. 

Ekspert KPK PB UE, Maria Śmietanka, omówi nowe konkursy zawarte w Work Programme 2018-2020 oraz zagadnienia związane z tworzeniem lub dołączaniem do konsorcjum projektowego.

Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim, udział jest bezpłatny dla wszystkich uczestników.

Po głównej prezentacji przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi.

Miejsce spotkania: pokój spotkań.

Więcej informacji: na stronie projektu Black Sea Horizon.

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie “Space Weather & Critical Infrastructures” odbedzie się w dniach 29-30 listopada w siedzibie Wspólnego Centrum Badawczego (JRC) w Isprze (Włochy).

Wydarzenie to seria warsztatów dotyczących wpływu pogody kosmicznej na infrastrukturę. Kierowane jest do szerokiego grona odbiorców – naukowców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji rządowych.

Wszystkie warsztaty odbędą się w języku angielskim, a główne zagadnienia, to:

  • Raise awareness of potential space-weather impacts on critical infrastructures among the stakeholder groups.
  • Present the known vulnerabilities of different types of critical infrastructures and discuss the potentially resulting problems with respect to service disruption and cascading effects.
  • Discuss how industry and government can prevent incidents and prepare for their consequences both from a sectoral and holistic point of view.
  • Identify remaining needs and gaps in risk reduction with respect to space weather impacts and recommend a way forward.
  • Promote and support dialogue, exchange of information and coordination among the stakeholders to foster a holistic approach towards disaster risk reduction associated with extreme space weather storms.

Rejestracja trwa do 20 listopada. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

 

 

Ta wiadomość jest ważna do 2016-11-29

24 listopada zapraszamy na dzień informacyjny poświęcony konkursowi MSCA Innovative Training Networks.

Zaproszenie kierujemy szczególnie do osób, które zamierzają przygotować wniosek do aktualnie otwartego konkursu H2020-MSCA-ITN-2017 z terminem składania wniosków upływającym 10 stycznia 2017 r. Na spotkanie zapraszamy także planujących dołączyć do konsorcjów w roli partnera oraz wszystkich innych osób zainteresowanych projektami ITN.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie wydarzenia.

 

 

 

W imieniu Ambasady Włoch w Warszawie i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszamy na spotkanie „Polish – Italian workshop on Science and Technology with Synchrotron Radiation”.

To międzynarodowe spotkanie odbędzie się w Warszawie 21 września 2016 r. Będzie wyjątkową okazją do omówienia najważniejszych wyzwań z wielu dziedzin, wymiany doświadczeń, a także szansą na nawiązanie nowych kontaktów.

Rejestracja potrwa do 10 września br.

Osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu prosimy o kontakt z Ambasadą Włoch telefonicznie: 22 826 34 71 wew. 205, 214 lub mailowo: segreteria.varsavia@esteri.it.

 

 

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza w dniach 12-15 kwietnia 2016  do udziału w międzynarodowej konferencji: Biotech Solutions for Health and Environment: MOBI4Health Conference & New IFB Building Opening.

Konferencja organizowana jest w ramach realizacji projektu MOBI4Health finansowanego z 7. Programu Ramowego. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja i szczegółowe informacje: http://www.mobi4health.ug.edu.pl/event/biotech-solutions-for-health-and-environment-mobi4health-conference-opening-of-the-new-ifb-building/

W Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (MWB UG i GUMed) od 2013 roku realizowany jest projekt MOBI4Health: Center of Molecular Biotechnology for Healthy Life – Biotech solutions bringing health to living organisms and environment supported by mass spec-focused research platform, finansowany przez Komisję Europejską z 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej w ramach konkursu REGPOT. Celem Projektu jest uzyskanie znaczącego wzrostu potencjału badawczego MWB UG i GUMed w dziedzinie biotechnologii molekularnej, który pozwoli na wypracowanie rozwiązań naukowych problemów z dziedziny biotechnologii służącej życiu i zdrowiu człowieka, zwierząt i środowiska.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało informację dotyczącą możliwości przyznania dodatkowych środków finansowych na realizację projektu międzynarodowego współfinansowanego realizowanego na podstawie grantu Marie Skłodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange.

Szczegółowe informacje dotyczące wniosków są opublikowane na stronie MNiSW.

 

 

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE i Regionalny Punkt Kontaktowy Centrum zapraszają na dzień informacyjny poświęcony działaniu Research and Innovation Staff Exchange (RISE) w ramach działań Marii Skłodowskiej-Curie w programie HORYZONT 2020 oraz aktualnie otwartemu konkursowi.

Szkolenie, adresowane do przedstawicieli sektora akademickiego i pozaakademickiego, w tym MŚP, zainteresowanych współpracą z krajami trzecimi i współpracą międzysektorową, odbędzie się 23 lutego 2016 r. na Uniwersytecie Warszawskim, w dawnym gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej.

Wnioski do konkursu RISE można przesyłać do 28 kwietnia 2016 r.

Program spotkania i rejestracja, na stronie wydarzenia.

 

28 kwietnia 2016 r., godz. 17:00. upływa termin składania wniosków w konkursie w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie – RISE: H2020-MSCA-RISE-2016 na wymianę pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami.

Informacje na temat działania RISE dostępne są na naszej stronie.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty konkursowe opublikowano w serwisie Participant Portal.

W najbliższym czasie Komisja Europejska ogłosi tematy i terminy konkursów na lata 2016-2017. W związku z tym, w najbliższych miesiącach, w Brukseli i w Warszawie, zostaną zorganizowane dni informacyjne w poszczególnych obszarach tematycznych.

Poniżej przedstawiamy terminarz najbliższych wydarzeń.

L.p. Data Nazwa Obszar
1 13.01.2016 H2020 European Health Brokerage Event Health, Demographic Change and Wellbeing

 

L.p. Data Nazwa Obszar
DNI INFORMACYJNE W WARSZAWIE
1 3.12.2015 Dzień informacyjny Bezpieczeństwo żywnościowe, zrównoważone rolnictwo i leśnictwo, badania mórz i wód śródlądowych oraz biogospodarka

7 lipca o godzinie 14.00 odbędzie się webinarium organizowane w ramach projektu BLACK SEA HORIZON.

Szkolenie jest skierowane do naukowców z regionu Morza Czarnego (Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Mołdawia, Rosja, Turcja, Ukraina) zainteresowanych współpracą naukową z krajami europejskimi w zakresie grantów indywidualnych Marii Skłodowskiej-Curie.

Webinarium potrwa ok. 60 minut i będzie prowadzone w języku angielskim.

Zalecamy zapoznania się z krótką instrukcją.

Więcej informacji: tutaj.

 

 

Ta wiadomość jest ważna do 2015-07-07

Sieć KPK organizuje szereg szkoleń dla osób przygotowujących wnioski do otwartego konkursu na granty indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie w ramach programu Horyzont 2020 (H2020-MSCA-IF-2015).

Termin składania wniosków upływa 10 września, godz. 17:00.

Zapraszamy na szkolenia w następujących miastach:

 

 

Ta wiadomość jest ważna do 2015-07-02

Wszystkich zainteresowanych aktualnymi informacjami na temat działalności instytutów JRC zachęcamy do odwiedzania strony

https://ec.europa.eu/jrc/en/news-list, gdzie znajdą m.in. informacje o projektach, publikacjach, raportach i konferencjach.

 

 

The Department of Sociology and Work Science, University of Gothenburg, Sweden is searching for an Experienced Researcher (ER) to be employed for the period of 21 months to undertake a programme of research within Theme 3: Employee Wellbeing and Work Life Quality.

Closing date for applications is 1 September 2014 with a s start of 1 January 2015.

Details:
http://bit.ly/1dNvS4M
http://ec.europa.eu/euraxess/index.cfm/jobs/jobDetails/33942738

 

 

Ta wiadomość jest ważna do 2014-09-01

Na Participant Portal (http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/calls/h2020-msca-itn-2014.html) zostały opublikowane pierwsze informacje statystyczne dotyczące konkursu H2020-MSCA-ITN-2014 zamkniętego 9 kwietnia 2014 r.:

W odpowiedzi na konkurs wpłynęły 1164 wnioski, w tym:

1004 wnioski w ramach European Training Networks (ETN) (86% wszystkich złożonych wniosków)

107 wniosków w ramach European Industrial Doctorates (EID) (9% wszystkich złożonych wniosków)

53 wnioski w ramach European Joint Doctorates (EJD) (5% wszystkich złożonych wniosków).

Ogłoszenie wyników w/w konkursu planowane jest na wrzesień 2014 r. Informacja będzie dostępna na Participant Portal, w zakładce konkursu.

 

 

Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE zaprasza na szkolenie dotyczące dokumentacji i pisania wniosków w Programie Ramowym Horyzont 2020 w nowych konkursach 2015.

Szkolenie odbędzie się 20 maja br. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, przy ulicy Pawińskiego 5B w Warszawie (Aula im. Wacława Olszaka II piętro).

Zakres tematyczny:

– możliwości dla naukowców w Horyzoncie 2020,

– dokumentacja konkursowa Participant Portal – rodzaje projektów,

– kryteria formalne oceny wniosków, konkursy jedno i dwuetapowe,

– elementy dobrego wniosku, formularze A oraz część B.

Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy, liczba miejsc ograniczona do 35 osób .

Osoby zainteresowane proszę o bezpośredni kontakt mailowy do 15 maja 2014 r.:

Joanna Niedziałek –  joanna.niedzialek@kpk.gov.pl